Mačva šampion Prve lige Srbije!

Poslednja utakmica Prve lige Srbije nije bila odlučujuća za plasman u superligaško društvo, jer su takmičenje u eliti od naredne sezone već obezbedile ekipe FK „Mačva“ i FK „Zemun“. Ova utakmica mogla je da donese promenu jedino u prvom i drugom mestu na tabeli, ali Šapčani su i pored današnjeg poraza u Inđiji rezultatom 2:0 (0:0) zadržali lidersko mesto na kojem su bili tokom celog prvenstva.

Sa proslave plasmana u Super ligu u Šapcu

Šef Stručnog štaba FK „Mačva“, Dragan Aničić kaže da uložen trud crveno-crnih i dosadašnji dobri rezultati nisu bili ugroženi sa poslednja dva poraza, pa su u poslednjoj utakmici šansu za dokazivanje imali igrači sa manjom minutažom kao i iz Omladinske selekcije.

„Zaslužena pobeda domaćina, mi smo danas pružili priliku igračima koji su imali manju minutažu i igračima iz Omladinske selekcije. Uprkos porazu sve čestitke momcima na borbenosti i igrama u toku celog prvenstva, ulasku u Super ligu i prvom mestu na tabeli, što je i najveći uspeh u dugoj istoriji kluba“, navodi Aničić.

Šapčani su se još pre dva kola, nakon pobede u Vranju, proslavili plasman u elitu i odmah okrenuli pripremama za Super ligu. Na stadionu FK „Mačva“ već su u toku radovi na infrastrukturi, kako bi do starta prvenstva bili obezbeđeni svi uslovi koje propisuje superligaško takmičenje, koje startuje nešto ranije nego što je to uobičajeno, polovinom jula.