MOL: Mladost PP - Borac 0:1

Još jedno teško gostovanje, ovoga puta u Pocerskom Pričinoviću,  ekipi FK „Mladost“, a koja se nalazi u nezavidnom položaju na tabeli. Domaći posle pobede u prethodnom kolu, vide spas i opstanak u rangu jedino uz pobedu. Ekipa gostiju želi da nastavi pobednički niz i da ostane u borbi za najviši plasman. Posle jake kiše pre početka utakmice, sama utakmica je odigrana po lepom vremenu za igru, na odličnom terenu.

Samo što je utakmica počela, tačnije u 4. minutu gosti organizuju odličan napad, Mucić odlično pronalazi Matića, koji šutira ali odlično brani golman domaćih Milošević. Ali, ovim se akcija ne završava, jer nakon odbrane Miloševića lopta dolazi do Pajića, koji je mogao da bira u koji će deo mreže poslati loptu, ali ona završava pored gola. Prilika da se odmah dođe do prednosti je propala. Vodila se žestoka borba na sredini terena, gde domaći igrači u razmaku od 20. minuta dobijaju tri žuta kartona zbog izuzetno grubih startova. Borba za svaku loptu, borba dve ekipe, jedne na vrhu, druge na začelju tabele, donela je i nešto grublju igru, uglavnom domaćih, ali ulog je bio veliki. U 22. minutu nova prilika za goste. Ovoga puta iz okreta je pokušao Milutinović ali nije bio precizan tj. njegov udarac je bio izblokiran. U 31. minutu ponovo prilika za goste. Ovoga puta u odličnoj prilici našao se Sunajko, koji je mogao doneti radost gostima, ali promene rezultata nije bilo. U 44. minutu u samom finišu prvog dela, beležimo odličnu i možda jedinu priliku za domaće, ali na sreću po goste ona ostaje neiskorišćena. Na odmor se ipak otišlo bez pogodaka, mada su gosti imali bolje prilike i ne bi bilo nezasluženo da su prvi deo rešili u svoju korist.

U drugom delu, gosti kreću ofanzivnije. Ulaskom Pavlovića napad postaje opasniji po gol domaćih. Već u 49. minutu beležimo pokušaj Matića, a zatim u 52. minutu odlično ubacivanje Sunajka. U narednom minutu odličan udarac Pavlovića ali se istakao golman domaćih Milošević. U 53. minutu ponovo je glavni akter Pavlović, koji pokušava da lobuje golmana Miloševića, ali nije bio precizan. U 63.minutu beležimo još jednu dobru priliku za domaće, ali ista nije realizovana. U 66. minutu velika prilika za goste. Naime, Matić odlično centrira, a na drugoj stativi gola Miloševića sam se nalazio Pavlović koji ipak nije uspeo da loptu glavom ubaci u praznu mrežu. Ipak, potpuna dominacija gostiju, naročito u drugom delu susreta urodila je plodom. U 72. minutu nakon udarca Subića, domaći igrači greše i sami šalju loptu u svoju mrežu. Velika radost na tribinama i terenu. U 77. minutu nakon slobodnog udarca, beležimo dobar pokušaj Mucića, ali lopta završava u korneru. Jovanović u 83. minutu dobro ubacuje loptu u kazneni prostor domaćih ali samo još jedan udarac iz ugla. U samom finišu susreta pokušao je Sunajko udarcem prema golu Miloševića ali promene rezultata nije bilo.

Na kraju, ipak zaslužena pobeda gostuju, koji su u ovom susretu stvorili više prilika i bili bolji rival. Čestitke igračima na borbi, a publici na podršci tokom susreta. Čestitke i domaćim igračima, koji su se srcem borili za svoju ekipu.

25.kolo Mačvanske okružne lige: FK „MLADOST“ Pocerski Pričinović - FK „BORAC“ Lešnica 0:1 (0:0)