Sloga lako u Blaznavi

Fudbaleri Sloge ostvarili su drugu uzastopnu pobedu, pošto su u okviru 21. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola savladali domaću Budućnost rezultatom 5:2. I pored činjenice da su domaći od početka prvenstva "zacementirani" na poslednjem mestu na tabeli, svakako im treba odati priznanje za volju i borbenost koju su prikazali. Zagoričani su iz prve izglednije prilike postigli pogodak u 14. minutu. Gušić je dubinskim pasom proigrao V.Petrovića, a ovaj sa 10-ak metara rutinski savladao golmana Takovca. Izjednačenje domaćima doneo je Marjanović, kada je udarcem sa 20-ak metara iznenadio neopreznog Jelesijevića. Gosti su do gola mogli u 29. minutu, ali je J.Petrović sa 18 metara pogodio stativu. Fudbaleri Sloge su na odmor otišli minimalnom prednošću zahvaljujući V.Petroviću, koji je iskoristio dodavanje Lekića i poslao loptu i donji desni ugao Takovčevog gola.

Prva ozbiljnija prilika u drugom poluvremenu viđena je 55. minutu, kada je V.Petrović izveo slobodan udarac sa 30-ak metara, a stativa ponovo bila saveznik domaćih. Na isteku 63.minuta Lekić je uputio centršut sa desne strane, a Gušić glavom sa 10 metara savladao golmana domaćih. N.Jovanović je u 78. minutu izveo slobodan udarac sa više od 25 metara, Takovac na trenutak intervenisao, a odbijenu loptu  sa 5 metara Č.Petrović poslao pored gola.  Pitanje pobednika rešeno je u  u intevalu od 80. do 84. Aminuta, kada su gosti postigli dva gola. Dobru igru, kapiten gostiju,  V.Petrović upotpunio je i sa dva dodavanja koja su prethodila golu. Najpre je u proigrao Č.Petrovića, kome nije bilo teško da sa 5 metara postigne pogodak. Četiri minuta kasnije asistirao je J.Petroviću koji ja sa 10-ak metara poslao loptu u mrežu domaćih. U samom finišu meča  fudbaleri Budućnosti uspeli su da ublaže poraz. Nikolić je sa ivice šesnaesterca savladao novog čuvara mreže gostiju Milića.

Budućnost (Blaznava) - Sloga (Zagorica) 2:5

Igralište u Blaznavi. Gledalaca oko 30. Delegat:Goran Đokić (Topola). Sudija:Nikola Popović (Natalinci), pomoćnici:Milica Aleksić (Žabare), Katarina Ratković (Belosavci). Strelci:Pavlović u 19. i Nikolić u 90.mnutu za Budućnost, a V.Petrović u 14. i 35.minutu, Gušić u 63. Č.Petrović u 80. J.Petrović u 84.mnutu za Slogu. Žuti kartoni:Takovac, Marković (Budućnost), Dimitrijević (Sloga).

Budućnost: Takovac, Đurić, Jovanović, Cvetković, Marković, Radovanović, Nikolić, Pavlović, Šević, Marjanović, Aleksić.

Sloga: Jelesijević (od 46.Milić), Gušić, Gajić, Mijović, N.Jovanović (od 75. Ž.Jovanović), Milovanović, Dimitrijević, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, Lekić (od 65.Popović).

Plaskovac 7 : 0 Ranilović
Mladi rudar 8 : 2 Žabare
Partizan 0 : 1 Šumadinac (N)
Budućnost 2 : 5 Sloga
Brezovac 2 : 2 Šamot
Šumadinac (S) 4 : 2 Kopljari