MOL: Borac - Hajduk Stanko 8:0

Po prohladnom i kišovitom vremenu viđeno je još jedno odlično izdanje domaće ekipe, puno lepih akcija i puna mreža kod gostiju.  Bitna utakmica za obe ekipe, za domaće da nastave pobednički niz, a za goste borba za opstanak.

Domaći su već od samog starta počeli ofanzivno. Već u 2. minutu beležimo prvu priliku, kada Pajić ubacuje dobru loptu za Matića, ali za malo je bio brži golman gostiju Popović. U 7. i  8. minutu domaći izvode udarce iz ugla, ali ništa ozbiljnije. U 10. minutu slobodan udarac za goste ali ništa ozbiljno po gol domaćih. U 13. minutu odlučno ubacivanje Sunajka, ali i dalje bez pogotka. U 15.minutu odlučio se Jovanović za šut sa velike udaljenosti ali mreža gostiju i dalje miruje. U 20. minutu odlično prolazi Matić i još bolje ubacuje loptu u kazneni prostor gostiju, ali tamo nije bilo nikog od igrača domaće ekipe. Napokon pogodak. Svoju odličnu akciju Sunajko je u 23.minutu krunisao pogotkom za radost i prednost od 1:0. Samo dva minuta kasnije mogli su domaći do novog pogotka, ali odlično brani golman gostiju Popović nakon udarca Matića. Bilo je još prilika za domaće, najpre iz slobodnog udarca u 31. minutu, zatim nakon ubacivanja Sunajka u 33, dok su gosti imali idealnu priliku u 40.minutu kada se loše snašao Ivić. U 43. minutu odlično šutira Matić, ali lopta odlazi pored gola Popovića. Na odmor se ipak otišlo minimalnom prednošću domaćih, a moglo je biti i drugačije.

U drugom delu, druga slika na terenu. Domaći kreću znatno ofanzivnije, rešeni da što pre obezbede pobedu. Atakovali su ka golu gostiju, a u 49. minutu nakon ubacivanja Matića, igrač gostiju Karajčić ubacuje loptu u svoju mrežu. Ovo je nagovestilo krah gostiju. Samo dva minuta kasnije tj. u 51. minutu nakon asistencije Jovanovića, Pajić postiže prelep pogodak za prednost od 3:0. Pajić je ponovo bio glavni akter u 54.minutu kada je odlično šutirao, a golman Popović krajnjim naporom spasao svoju mrežu. Ipak, već u 56. minutu nakon asistencije Sunajka, Milutinović postiže pogodak za 4:0. U 67. minutu trener Vasiljević po običaju menja golmana Antonića i uvodi Radića. Već u 69. minutu Radić izbacuje loptu daleko i pronalazi odlično Matića koji postiže novi pogodak. Ponovo su proključale tribine. Samo što su se strasti smirile, a u 71.minutu maestro Matić ponovo matira nemoćnog Popovića. Sada je već 6:0. U 77. minutu beležimo odličnu priliku za goste ali se istakao Radić. U 82. minutu novi pogodak, nova radost. Ovoga puta glavni akteri su Pavlović i Matić. Pavlović sjajno pronalazi Matića, a kojem nije bilo teško da još jednom savlada Popovića. U 85.minutu Subić pronalazi Pavlovića, a ovaj ubacuje loptu u kazneni prostor gostiju, gde Matić lagano postiže još jedan pogodak. Velika radost na terenu i na tribinama. To je već bilo 8:0.

Nedostatak vremena sprečio je domaće da postignu još koji pogodak, tako da je susret završen ubedljivom pobedom domaće ekipe. Čestitke svim igračima, čestitke publici koja je uprkos lošem vremenu došla da bodri svoje momke, a za uzvrat su videli 8 golova, sjajnu igru i mnogo lepih akcija.

24.kolo Mačvanske okružne lige: FK „BORAC“ – FK „HAJDUK STANKO“  Crna Bara  8:0   (1:0)

Lešnica 07.05.2017.godine 17,00 časova. Stadion FK „BORAC“ Lešnica. Gledalaca: 250.