Pobedom u derbiju kola Dominus obezbedio prvo mesto!

Utakmica 16. kola Lige petlića Beograda grupa A, odigrana je između Dominusa iz Surčina i Olimpika iz Beograda.

Na samom početku utakmice se videlo da su oba trenera pristupili utakmici krajnje oprezno.Igralo se sigurno i na što manje greški.Bilo je šansi sa obe strane ali su u prvom poluvremenu mreže ostale mirne.

Drugo poluvreme domaćin je krenuo malo ofanzivnije.Posle par propušenih šansi u  47. minutu Petrušić (Dominus) solo prodorom po sredini terena dodaje loptu Birovljevu (Dominus) koji na kratko gubi duel.Tada se odbijena lopta vraća u noge Petrušiću (Dominus),koji sigurno loptu šalje u gol vrlo dobrog golmana Olimpika Mraovića.Dominus je poveo sa 1:0.

Do kraja utakmice bilo je šansi sa obe strane.Najbolju priliku za Dominus gol imao je Sekulić kada je posle izvedenog slobodnog udarca pogodio igrača Olimpika koji se nalazio na gol liniji.Najbolju priliku za Olimpik imao je golman Mraović u zadnjim minutima utakmice,kada je posle izvedenog slobodnog udarca,lopta prošla pored same stative golmana Dominusa.

Dominus je ovom pobedom osigurao prvo mesto na tabeli dva kola pre kraja prvenstva.

DOMINUS – OLIMPIK 1:0 (0:0)

Igralište u Bečmenu, Gledalaca: 30 ,Glavni sudija: Lekić Lazar (Beograd),Strelci: Petrušić Novak (Dominus), Igrač utakmice: Petrušić Novak (Dominus)

DOMINUS: Despotović, Kostić Oklješa, Šmit, Jovanović, Birovljev, Tejić, Sekulić, Petrušić. Igrali još: Radovanović, Nikolić, Matanović, Žižić, Kovačević.

OLIMPIK: Mraović, Antonijević, Marković, Milutinović, Branković, Nedeljković, Puzović, Petrović, Gračanin. Igrali još: Dobrić, Nikolić, Stojković, Milošević.

Sinjdjelic 3 : 1 Jedinstvo
Ada 7 : 0 Buducnost
Dominus 1 : 0 Olimpik
Srem 1 : 5 Studentski Grad
Bezanija 1 : 0 Lola