03.12.2010 wienerliga

Vojvodina pala u Kraljevu

Odlična odbojkaška predstava u ponovo sablasno praznoj Hali sportova u Kraljevu. U meču bez prisustva publike Ribnica je nadigrala najtrofejniji srpski odbojkaški tim NIS Vojvodinu i zasluženo osvojila tri važna boda. Sve je u ovoj utakmici bilo u znaku kraljevačkih odbojkaša, bilo da su dobijali ili gubili poene.

U prvom setu puleni Boška Mačužića na drugom tehničkom tajm-autu vodili su 16:11 i kontru da to vođstvo uvećaju. Kada je nisu iskoristili usledio je preokret. Odlični servisi Nemanje Čubrila i ulazak u igru tehničara Jovovića pokrenuli su novosadski tim. Prednost Ribnice se topila, Lale su prešle u vođstvo, stigle i do 22:19, a set dobili 25:23.

Od tog trenutka na parketu je postajao samo jedan tim. Ribnica je u drugom setu sve vreme bila u vođstvu, čak i padovi u igri kada se prednost od pet ili šest poena spuštala na samo poen prednosti, nisu mogli da promene tok meča. Ribnica je dobila drugi set 25:22, a u trećem demonstrirala jako visok nivo igre. Sve ono što odbojku čini popularnom pa ni izmene koje je učinio Nikola Salatić nisu mogle da spasu Vojvođane.

U četvrtom setu gosti su pokušali do drugog tehničkog tajm-auta da budu u igri, a Ribnica na taj odmor otišla je pri vođstvu od 16:13. Musketari su tu prednost ubrzo i uvećali a poslednji trzaj gostiju bio je ulazak u igru iskusnog Zorana Jovanovića. Na semaforu je u jednom trenutku stajalo 23:22, ali je to bilo i sve od gostiju u ovom meču.

Ribnica – NIS Vojvodina 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:22)

Hala sportova u Kraljevu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Zorica Bjelić i Goran Gradinski (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 99 minuta.

RIBNICA: Lisinac, Borovnjak 13, Božić 23, Usiljanin 14, Bićanin 2, Radević 15, Jović (libero), Veljović, Nikolov 6, Kolarević, Pejović, Radović. Trener: Boško Mačužić.

NIS VOJVODINA: N. Čubrilo 11, Simeunović 9, Petrović 9, Ivović 12, L. Čubrilo, Mrdak 15, Škundrić (libero), Veselinović 2, Jovanović 3, Jovanović 3, Kapur, Mirosavljević. Trener: Nikola Salatić.

Spartak 1 : 3 Crvena Zvezda
Jedinstvo 1 : 3 Smederevo
Ribnica 3 : 1 NIS Vojvodina
Mladi radnik 1 : 3 Partizan
Radnički Credy banka 3 : 0 Železničar