Mačvina trojka u Šapcu

Utakmica 25. kola Prve lige Srbije fudbalerima Mačve donela je ubedljivu pobedu. Ekipa OFK Beograd savladana je sa 3:0 (2:0). Golove za Mačvu postigli su Predrag Jeremić u 2. minutu utakmice, Bojan Matić u 15. I Marko Stančetić u 55. minutu utakmice.

Da su Šapčani željni pobede na domaćem terenu I da brojnoj publici prirede kvalitetnu fudbalsku partiju, osetilo se od samog starta susreta, pa je tako Jeremić razlog za radost doneo već u drugom minutu. Ubrzo potom mrežu gostiju zatresao je I Bojan Matić. Prvo poluvreme međutim obeležila je I teška povreda igrača OFK Beograda, Draška Đorđevića u 24. minutu, koji je teren napustio uz gromoglasne aplauze Šapčana kao znak podrške. Start Miodraga Gemovića na Đorđevića sudija Nikola Radaković kaznio je žutim kartonom, a već nakon četvrtog minuta, zbog drugog žutog, Gemović napušta teren u 28. minutu utakmice. Na odmor Mačva odlazi sa rezultatom 2:0, dok u drugom poluvremenu ulazak Marka Stančetića, Šapčanima donosi I treći razlog za slavlje. Mrežu gostiju zatresao je I Stančetić u 55. minutu.

Bojan Matić

Po prvi put na golu Mačve, golman Dušan Puletić kaže da je zadovoljan igrom koju su kao ekipa pružili u današnjoj utakmici. “ Znali smo da nas očekuje jedna mlada I polenta ekipa OFK Beograd, koja svakako ne zaslužuje mesto na kojem se nalazi. Pripremali smo se, radili smo I ostvarili smo cilj. Najbitnija su tri boda I mislim da su momci to I zaslužili. Nadam se da ćemo zasluženo igrati Super ligu u novoj sezoni. Svaka sledeća utakmica nam je najbitnija, spremićemo se za Dobanovce I vratiti se sa pozitivnim rezultatom”, zadovoljno ističe golman Puletić.

Strelac trećeg gola Marko stančetić kaže da su ovim susretom vratili malo poljuljano samopouzdanje nakon dva remija. “Nije bilo lako, OFK Beograd je kvalitetna ekipa I imamo mnogo drugara među ovim igračima, ali uspeli smo. Tri gola na domaćem terenu, nadam se da je publika uživala I nadam se da će ih sledeći put biti još više”, kaže Stančetić.

Marko Stančetić

Na konferenciji za novinare, trener OFK Beograda Petar Divić kaže da su momci loše ušli u utakmicu.

“Na samom početku utakmice posle prve naše korne, iz kontre smo primili gol, što je nedopustivo da se tako neodgovorno priđe jednom poslu. Nismo ušli dobro u utakmicu kao što smo u prethodne dve, samim tim izgubljen je neki ritam, posle loma noge našeg igrača Đorđevića svi su bili u nekom negativnom raspoloženju. Ovom prilikom bih našem igraču Drašku Đorđeviću poželeo brz oporavak, a ekipi Mačve puno sreće u nastavku prvenstva I nadam se ulazak u Super ligu”, rekao je Divić na konferenciji za novinare.

Šef Stručnog štaba FK “Mačva”, Dragan Aničić smatra da je današnja pobeda Mačve zaslužena I da bi bila I veća da nisu ostali bez igrača manje.

“Stvarno je za sve bio šok povreda Đorđevića, dečka znam od ranije I zaista mu želim brz oporavak. Mojim momcima sve čestitke za upornost, borbenost I discipline. Stvarno su prikazali još jednom da su pravi. Nije mi jasno, ovde se stvara neka fama, kada damo dva malo je, kada damo tri I to je malo, najbolje da damo 15 golova, a ja mislim da bi I tad bilo malo. Imamo jednu seriju od 10 utakmica bez poraza, što je fascinantno. Mi nismo Zvezda ni Partizan, mi smo Mačva, ne potcenjujem nikog ko je ranije radio, da li je ikada bila serija u saveznom rangu da je deset kola odigrano bez poraza. Ako tome dodamo jos šest – sedam pobeda u pripremnom periodu koje smo takođe dobili, umesto da svi budemo radosni I ponosni zbog toga, ja osećam neku prazninu, jer ne vidim toliku radost I poštovanje, a ovi igrači to zaista zaslužuju. Još pre mesec dana kada sun am mnogi čestitali ulazak u Super ligu, ja sam rekao da je rano I da to tako ne ide. Ima još dosta da se igra I da se borimo u još pet utakmica I mogu da tvrdim da ćemo dati sve od sebe da ostvarimo cilj koji smo zacrtali I uđemo u Super ligu. Već večeras radićemo analizu I početi spremanje za naredni susret sa ekipom Budućnosti u Dobanovcima”, naveo je Aničić na konferenciji za novinare.

U narednom 26. kolu, Mačva gostuje u Dobanovcima ekipi FK "Budućnost" u nedelju, 7. maja.