PBL grupa A: Šumadinac preokretom do pobede

Šumadinac iz Bečmena je protiv 13. Maja iz Zemuna u 20. kolu Prve beogradske lige grupa A zabeležio novu pobedu. Šumadinac je od samog početka meča krenuo ofanzivno. Već u 6. minutu Jezdimirović Nebojša (Šumadinac) pogađa prečku iz slobodnog udarca. Kazna je usledila u 11. minutu  kada je Majstorović Petar (1. Maj) odličnom asistencijom sa desne strane uposlio Bojić Pavleta (13. Maj). Gosti su poveli 1:0.

Ubrzo, već u 18. minutu na asistenciju Nakić Dušana (Šumadinac), Stojkoski Nebojša (Šumadinac) daje prvi gol za Šumadinac, a i svoj prvi gol u ovoj sezoni. Utakmica je tekla uz konstantnu dominaciju Šumadinca, što je i rezultiralo u 38. minutu kada je Jezdimirović Nebojša iz slobodnog udarca postigao gol za Šumadinac. Do kraja prvog poluvremena sudija Radovanović je podelio dva crvena kartona.Kartone su dobili Tadić Slobodan (Šumadinac) i Rajić Marko (13. Maj).

U drugom poluvremenu su obe ekipe napadale. Igralo se veoma oštro što je i pred sam kraj utakmice i pokazalo. Podeljena su još dva crvena kartona za goste. Kartone su dobili Arnaut Milan i Kostić Živorad (13. Maj).

Na kraju je ostalo 2:1 za Šumadinac iz Bečmena

ŠUMADINAC - 13. MAJ  2:1 (2:1)

Igralište u Bečmenu. Gledalaca: 50. Sudija: Radovanović Aleksandar (Beograd) 6, pomoćne sudije: Smiljković Milica, Perišić Nemanja (Beograd). Strelci: Stojkoski Nebojša u 18. minutu i Jezdimirović Nebojša u 38. minutu (Šumadinac), Bojić Pavle u 11. minutu (13. Maj). Žuti kartoni: Mraović Marko, Stojkoski Nebojša, ŽivovićNikola (Šumadinac), Vujčić Jovan, Kostić Živorad, Bojić Pavle, Pantić Saša (13. Maj). Crveni kartoni: Tadić Slobodan (Šumadinac), Rajić Marko, Arnaut Milan, Kostić Živorad (13. Maj). Igrač utakmice: Jezdmirović Nebojša (Šumadinac).

ŠUMADINAC: Žigić 7, Bajrami 6 (Jevtić 7), Stojkoski 7,5, N.Tadić 7, Puljić 7, Mraović 6,5, Nakić 7 (Marković - ), Nakić 7, S.Tadić 6, Nikolić 7, Jezdimirović 8.

13. MAJ: Sadzak 6 ,Kozlina 6,(Majstorović - ), Zeljko 6 (Brkić 6), Dukić 6,5, Vučetić 6,5, Vujčić 6, Kostić 6,5, (Majstorović - ),Rajić 6,5, Arnaut 6, Bojić 7.

Borac 1 : 2 PKB Kovilovo
Dunav 0 : 2 Zmaj 1953
13. Maj Zemun 2 : 3 Sinđelić 2012
Institut 3 : 1 Mladi proleter
Šumadinac 1 : 2 Brodarac
Poštar Zvezdara 5 : 0 Banja