MOL: Borac - Antimon 3:1

Toplo i sunčano vreme, teren kao tepih, sve idealno, spremno za još jednu fudbalsku predstavu u Lešnici. Iako ovog puta protivnik nije bio neka atraktivna ekipa, a činjenica i da su mnogi unapred ubeležili pobedu,  domaći nisu sebi dozvolili luksuz opuštanja. Pobeda je bila imperativ, a gosti nisu imali šta da izgube.

Domaći od samog početka stavljaju do znanja da će protivnik teško šta moći da uradi u Lešnici. U 8. minutu susreta prva radost za domaće, a strelac je Matić Goran Kele, najbolji strelac domaće ekipe. Već u sledećem minutu pokušali su gosti kontra napadom ali bezuspešno. U 13. minutu beležimo slobodan udarac za goste koji se opet nisu proslavili. U 17. minutu domaći ponovo prete, ali pomoćnik signalizira nedozvoljenu poziciju. Bukvalo svo vreme se igralo na polovini gostiju koji su se branili i pokušavali učiniti nešto više iz kontra napada. Matić propušta priliku u 27. minutu, da bi gosti pokušali nešto uraditi u sledećem napadu ali na mestu je bio Nikolić. U 30. minutu susreta beležimo dobar udarac Pavlovića, ali siguran je bio Đorđević. Nastavlja se ofanziva domaćih u toku koje u 33. minutu Pavlović pogađa prečku gola gostiju. U 38. minutu lep napad domaćih, Jovanović ubacuje loptu prema Matiću ali isti je u nedozvoljenoj poziciji po mišljenju pomoćnika Mićića. Ipak u 39. minutu nova radost domaćih, a strelac je ponovo Goran Matić Kele. Nisu domaći posustajali, a da susret bude rešen već u prvom delu potrudio se Pajić Stefan pogotkom u 42. minutu. Prvi deo utakmice završen je rezultatom 3:0  sasvim zasluženo, u kome su domaći pokazali da neće dozvoliti iznenađenje i da bodovi ostaju u Lešnici.

Drugi deo utakmice nije doneo nešto novo, osim opuštenije igre domaćih i znatno povučeniju igru gostiju, koji su takođe očigledno bili zadovoljni rezultatom. Rezultat iz prvog dela omogućio je u nastavku opuštenu igru domaćih, koji su i dalje dominirali i držali loptu u svom posedu. Prvu priliku za domaće imao je Milutinović u 53.minutu ali se nije dobro snašao u kaznenom prostoru gostiju. U 55. minutu beležimo kontru gostiju ali i ovog puta Nikolić je bio nepremostiva prepreka za napadače iz Zajače. U 65. minutu domaći uzvraćaju odličnom prilikom ali promene rezultata nije bilo. U 67. minutu Mucić je pokušao ali neprecizno. U 72. minutu nakon jednog od retkih napada gostiju sudija Todorović pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač bio je Popović, koji smanjuje rezultat na 3:1.  Pokušavali su domaći doći do gola gostiju ali nije bilo lako proći gustu odbranu istih od 10 igrača. Beležimo pokušaje Subića, kao i Matića. U poslednjem minutu susreta lep udarac Mucića, ali je na mestu golman gostiju Đorđević.

Na kraju pobeda domaćih od 3:1, koja je mogla biti i ubedljivija.

Domaći i posle ove utakmice ostaju na čelu Mačvanske okružne lige. Čestitke svim igračima, kako domaćim tako i gostujućim na korektnoj utakmici.

20. kolo Mačvanske okružne lige: FK „BORAC“ – FK „ANTIMON“ Zajača  3:1   (3:0). Stadion FK „BORAC“ Lešnica. Gledalaca: 200.