Bez golova na Čika Dači!

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su propustili veliku priliku da zabeleže drugu prolećnu pobedu na svom terenu u duelu sa Karađorđem iz Topole. U utakmici 19. kola Srpske lige „Zapad“, Kragujevčani nisu uspeli da postignu gol i neprijatno su iznenadili svoje navijače osvajanjem samo jednog boda (0:0), čime su i vodeću poziciju doveli u pitanje.

Bilo je to još jedno bledo izdanje srpskoligaša sa „Čika Dače“, posebno u napadačkom redu. Izabranici trenera Vlade Čapljića nisu uspeli da savladaju golmana Žarka Trifunovića, koji je spasao od poraza borbenu ekipu iz Topole, pod vođstvom trenera Slaviše Kovačevića.

Jedna od neiskorišćenih šansi igrača Radničkog pred golom Žarka Trifunovića

Domaći tim, iako bez povređenog Darka Spalevića, u toku cele utakmice imao je inicijativu i pokušavao da dođe do vođstva, ali je dosta i grešio, dok su igrači Karađorđa samo povremenim kontranapadima pretili mladom golmanu Radničkog 1923 Lazaru Raičeviću.

U uvodnim minutima utakmice Bojan Miljuš je dva puta pokušao da savlada golmana gostiju. Prvi udarac glavom pod prečku Trifunović izbacio u korner, a drugi put je napadač „crvenih“ posle solo akcije bio neprecizan i poslao loptu preko gola.

Tek u 24. minutu Topolci su uputili prvi udarac na gol Radničkog 1923, ali je šut Milana Blagojevića završio u rukama domaćeg golmana Raičevića. Na drugoj strani, Dejan Miljuš je na centaršut brata Bojana glavom loptu poslao pored gola, a bek Ljubo Nenadić je nakon udarca sa leve strane bio umalo neprecizan.

U 36. minutu poigravanje golmana Raičevića zamalo je kaznio Blagojević, koji je iz drugog pokušaja slabo šutirao. Tri puta je Marko Krasić pokušao da dovede svoj tim u vođstvo, ali ga šut nije služio.

U samom finišu prvog poluvremena najbolju šansu za gol propustio je Dejan Miljuš, kada je sa ivice peterca šutirao, ali se istakao iskusni golman Trifunović i loptu izbacio u korner, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku utakmice prvi je pripretio Nikola Vukajlović jakim udarcem sa distance pored stative. Sledi potom pritisak Radničkog 1923.

Jovan Lukić je uputio pravi „projektil“ sa leve strane, ali je lopta samo očešala levi rogalj gola golmana Trifunovića i zavšila u autu. Pokušao je i ofanzivni bek Aleksandar Varjačić, ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju.

Posle kornera Krasića sa desne strane, Milan Ilić je iz blizine šutirao, ali je golman Karađorđa bio na mestu i sprečio pogodak. Dobru priliku za gol Topolci su imali u 83. minutu, ali je napadač gostiju sa desetak metara umesto mreže pogodio domaćeg štopera Ilića, koji je izblokirao udarac i spasao gol.

Podmlađeni tim Karađorđa neočekivano, ali zasluženo, odneo je bod sa „Čika Dače“. Iako je osvojio samo jedan bod, Radnički 1923 zadržao vodeću poziciju na tabeli, jer je i prvi pratilac Budućnost Krušik na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 sa Zlatiborom iz Čajetine, što je, svakako, još jedno iznenađenje ovog kola.

RADNIČKI 1923 – KARAĐORĐE 0:0

KRAGUJEVAC
Stadion
: „Čika Dača“.
Gledalaca: 200.
Sudija: Nenad Đorđević (Guča).
Pomoćnici: Milan Pašajlić (Raška), Marko Stojković (Požega).
Žuti kartoni: Krasić, Andrić (Radnički 1923), Bjelanović (Karađorđe).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Nenadić, Marković, M. Ilić, Krasić, Vidović, B. Miljuš ( od 59. Ivković), Lukić (od 79. O. Ilić), Andrić (od 70. Živanović), D. Miljuš.

KARAĐORĐE: Trifunović, Bjelanović, Dragičević, Golubović, Milosavljević, Gočanin (od 89. Štilet), Brkić (od 63. V. Ilić), Ratković (od 80. M. V. Marković), Vidić, Vukajlović, Blagojević.

Danas su odigrana još tri susreta ovog kola. FAP je savladao Smederevo sa 1:0, a Sloga iz Požege pobedeila je u gostima Mokru goru sa 3:0. Ekipa Šapina je kao domaćin slavila protiv Jošanice sa 3:0 i nagovestila da će u stopu pratiti Radnički 1923 i Budućnost Krušik u borbi za prvo mesto. Fudbaleri Šumadije 1903 sutra se u Lajkovcu sastaju sa Železničarem, Mihajlovac dočekuje Jedinstvo Puteve, a Polet u Ljubiću ekipu Loznice.

FAP 1 : 0 Smederevo 1924
Mokra Gora 0 : 3 Sloga (P)
Železničar 0 : 2 Šumadija 1903
Šapine 3 : 0 Jošanica
Radnički 1923 0 : 0 Karađorđe (T)
Mihajlovac 1934 3 : 0 Jedinstvo Putevi
Polet (LJ) 1 : 0 Loznica
Budućnost Krušik 2014 1 : 1 Zlatibor (Č)