25.03.2017 Administrator

Radnički silovito protiv Železničara

Rukometašice Radničkog su zabeležile pobedu u prvom kolu play-out-a protiv ekipe Železničara iz Inđije rezultatom 33-28,poluvreme 16-13.Domaće igračice nisu dobro otvorile utakmicu,napravile su veĆi broj tehničkih grešaka,pa su gošće vodile do 13-og minuta i rezultata 6-6.Tada Tigrice preuzimaju stvar u svoje ruke zaigravši čvršće u odbrani,maštovitije u napadu i na odmor odlaze sa prednošću od 3 gola 16-13. U drugom delu su Kragujevčanke od početka zaigrale sigurno sa namerom da protivniku ne daju ni gram nade da mogu da dođu do preokreta i dolaze do vođstva od 7 golova razlike u 36-om minutu 20-13.Gošće iz Inđije su u dva navrata smanjile na 3 gola razlike,ali to je bilo sve što su učinile. Kod domaćina se istakla Jovana Stoiljković sa 12 pogodaka,Ivana Janković sa 7 i Ksenija Petrović sa 5 golova uz sjajnu Tijanu Ćosić na golu koja je ubeležila 19 odbrana.Svoje prve golove u dresu Radničkog je postigla Jovana Jelesijević. Kod gošći iz Inđije najefikasnija je bila Suzana Miličić sa 14 pogodaka i Aleksandra stamenić sa 6.

ŽRK Radnički Kragujevac -ŽRK Železničar Inđija 33:28 (16:13)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 150, Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić,  Sedmerci:  Radnički 2(1), Železničar  3(2), Isključenja: Radnički 6 min, Železničar  10 min, Igrač utakmice : Ivana Janković.

RADNIČKI: Ćosić( 19 odbrana), Petrović 5, Begović, Jelesijević 2 . Blagojević, Radović, Ležaja  (odbrane),  Lukić 2 , Stajković (odbrana),  Kojić 3 , Stoiljković 12 ,Stepanović 1,  Kulić 1 ,Janković 7.

ŽELEZNIČAR:   Žak,  Magoč, Gudurić 2,  Stojsavljević 2,  Vlaisavljević,  Dragović 3, Gacić , Kostić (14 odbrana),  Stamenić 6,  Anjol,  Ivanić 1, Lukač, Miličić 14.

Sledećeg vikenda Radnički će opet biti domaćin,gde će u okviru drugog kola play-outa dočekati ekipu Kikinde.