Tešnjar igrao Tulari davali golove

Na prolećnoj premijeri fudbaleri Tesnjara ubedljivo su poraženi na gostovanju u Tularima 3:0. Navijači Tešnjara sa puno zebnje su čekali nastavak prvenstva da vide kako će izgledati na delu prilično izmenjen i podmlađen sastav koji treba da nastavi tešku borbu za bodove i nadoknadi sve ono propušteno u prvom delu. Uprkos porazu od 3:0 čini se da je trener Milovanović uspeo da formira tim i napravi igru koja može donositi bodove u nastavku takmičenja. Na žalost to se nije dogodilo u Tularima, a krajnji rezultat ne odslikava pravo stanje stvari na terenu. Tešnjar je bio tim koji je kontrolisao igru, imao loptu više u svom posedu, stvarao šanse, ali su Tulari bili ti koji su postizali golove. Od prvog minuta utakmice Tešnjar je pretio uglavnom preko raspoloženog Marjanovića koji se na velika vrata vratio na teren nakog teške povrede. Tokom cele utakmice pravio je probleme odbrani Tulara kako sa loptom u prodoru, tako i razigravajući saigrače, ali nije imao sreće da zatrese mrežu rivala. Najveću priliku u prvom delu za Tešnjar nije iskoristio najmlađi na terenu Damnjanović kada je u situaciji oči u oči sa golmanom Tulara šutirao traljavo. Domaći tim je jedinu priliku imao nakon slobodnog udarca kada je dobro uzdrmana prečka golmana Teodosića. I onda po ko zna koji put ove sezone primljen gol iz klasičnog karambola u šesnaestercu nakon kornera. Ponovo je odbrana bila smušena a napadač Tulara u gužvi najprisebniji za vođstvo domaćih.

U nastavku susreta potpuna ofanziva Tešnjara. Domaćin pao sa snagom potpuno je sateran na svoju polovinu, a stvorene prilike ne koriste Milosavljević i Marjanović. Najpovoljniju priliku propušta Nebojša Milosavljević kada izbija sam iskosa pred golmana Tulara ali u odsudnom momentu umesto da šutira odlučio se na asistenciju. I kako to obično u fudbalu biva za propuštene prilike sledi kazna. Iz jedne klasične kontre domaći stižu i do drugog gola. Već tada je bilo jasno da Tešnjarci ne mogu izvući povoljan rezultat na ovom gostovanju. Nastavili su gosti sa napadima, ali sve što se desilo do kraja utakmice bila je još jedna kontra domaćih za konačnu pobedu od 3:0.

Tešnjar: Teodosić, Aleksić, Janjić, Petrović, Marković, Novković, Damnjanović (Radovanović), Milosavljević, Marjanović, Vasiljević, Tadić (Marinković).

Junior Novo Naselje 0 : 0 Kačer
Tulari 3 : 0 Tešnjar
Mladost 3 : 1 Trlić
Brezovica 3 : 1 Sovljak
Banjani 2 : 0 Tvrdojevac
Pepeljevac 1 : 0 ZSK
Iskra 3 : 1 Joševa