PLS: Sloboda - Inđija 1:2

Užice. Gradski stadion, gledalaca oko 1.500. Sudija: Miloš Đorđić iz Beograda, pomoćnici: Miloš Karadžić iz Beograda i Nenad Radoičić iz Vrčina. Četvrti sudija: Ivan Stamenković iz Kaluđerice. Delegat: Dragan Todorović iz Beograda. Strelci: Samuel 11' - Sloboda, Srbijanac 74' i Ivanović 90' - Inđija. Žuti kartoni: Jeremić  (53') i Vidić (88') - Sloboda, Vujasin 17' i Todić (88') - Inđija, Crveni karton: Nikolić (drugi žuti) (89') - Sloboda.

Sloboda: Tasić, Miličić (K), Vidić, Nikolić, Joksimović, Vujić, Stanić, Došljak (Velemir 86'), Jeremić, Đerić, Samuel (Nešović 78'). Trener: Slobodan Ristanović.

Inđija: Stanivuković, Dolmagić, Lalić, Simunović, Todić, Nikodijević, Vujasin (Srbijanac 55'), Ivanović, Kovačević, Bosančić (K) (Marković 90'), Krstanović (Ilić 82'). Trener: Spasoje Jelačić

Ko kome više neodgovara na domaćem terenu nisu razrešili fudbaleri Slobode i Inđije na Gradskom stadionu u Užicu.

Kao po pravilu ove dve ekipe u međusobnim duelima više uspeha imaju kada su gostujući timovi. Tako je bilo i na utakmici 17.kola Prve lige Srbije. Sloboda je odlično u rezultatskom smislu započela utakmicu rano otvorivši kapiju gola Stanivukovića. Već u 11.minutu je bilo, 1: 0. Strelac gola za Užičane je bio tamnoputi odlični igrač Samuel. Sve se tada činilo da će gledaoci zadovoljno napustiti stadion sa prvom proletnom pobedom svoga tima.

Sa druge strane Inđija nije igrala loše, čak šta više i bolje je izgledala na terenu od svog rivala, ali je završnica u prvih 45 minuta igre izostala.

U drugom delu meča trener gosta povlači rane poteze u izmenama u ekipi i to mu se isplatilo već u 74.minutu. Srbijanac koji uglavnom igra na mestu beka je zamenio u igri plejmejkera Vujasina i golom je potvrdio opravdanost svoga ulaska u igru. 1: 1.

Nastavak utakmice je doneo još više neizvesnosti, a domaćin u 88.minutu ostaje sa igračem manje na terenu. Drugi žuti karton dobija Nikolić.

Samo dva minuta kasnije i potpuni rezultatski preokret. Štoper u timu gosta, Filip Ivanović se našao na pravom mestu i zatresao je mrežu Tasića za sada 1: 2.

Do kraja nije više bilo previše vremena i Slobodi se obilo o glavu što je dva puta uzastopno bila domaćin, osvojivši samo jedan bod. Za Inđiju, prva proletna pobeda. I gostima ostaje sada žal za propuštenim šansama iz prve utakmice sa "pivarima". Ipak to im se danas vrlo brzo vratilo.