Cakijeve majstorije

U sudaru dva stara sportska rivala, čije su ovogodišnje ambicije izlazak na evropsku scenu, danas su se Nišlije pokazale boljim protivnikom i zasluženo kući odneli ceo plen. Svakom od rivala je pripalo po jedno poluvreme, ali su fudbaleri Radničkog u delu igre u kojem su dominirali postigli gol više i s pravom nose epitet pobednika.

foto Vojkan Andrejić

Prvih dvadesetak minuta utakmice se igralo uglavnom na sredini terena. Domaći fudbaleri su imali terensku inicijativu, ali pokušaji Vulića u 15. i Gobeljića u 17. nisu dali rezultata. U 19. minutu je pokušao Alivodić šutem sa distance, Bajić je kratko odbio loptu na koju je natrčao Ndaje i ubacio je u gol. Radost za domaće navijače, ali i razočaranje u istom trenutku, jer visoko podignuta zastavica pomoćnog sudije je pokazivala da se tamnoputi fudbaler domaćina nalazio u ofsajd poziciji.

Samo minut kasnije, u 20. minutu, ipak radost za domaće navijače. Urošević je prošao po levoj strani, uputio centaršut na drugu stativu, a na pravom mestu je bio Ndaje i sa pet-šest metara glavom savladao golmana Bajića.

Do kraja poluvremena, prilike da povećaju vodjstvo domaćih su imali i Gobeljić, Vukanović i Vulić ali se na poluvreme otišlo rezultatom aktuelnim još iz 20. minuta,1-0 za Napredak.

Početak drugog poluvremena i drugo lice gostiju iz Niša. Silovit start ka golu domaćina je urodio plodom već u 46. minutu.

Nakon centaršuta iz kornera Nome, stvorila se gužva pred golom Petrovića, gde se najbolje snašao Stojanović, atraktivno “makazicama” i kroz noge i Ndaju i golmanu Petroviću smestio loptu u mrežu. Gol za radost mnogih Nišlija koji su se danas našli na stadionu “Pod Bagdalom”.

Još se oduševljenje gostujućih navijača nije stišalo, a velemajstor fudbalske igre Caki Stojanović im je priredio novo radovanje. U 50. minutu, nakon prodora Japanca Nome, odbrambeni igrači Napretka su izbacili loptu van svog šesnaesterca. Na oko 17-18 metara od gola, iskosa sa leve strane, loptu je prihvatio Stojanović, ušao u kazneni prostor domaćih, predriblao četiri igrača u crvenim dresovima, golmana Petrovića i doneo potpuni preokret na utakmici. Radnički je poveo sa 2:1.

Vodeći gol gostiju kao da je potpuno paralisao domaće fudbalere pa se do kraja utakmice nisu mogli prepoznati. Ni senka onog tima koji je dominirao u prvom poluvremenu. Povremeni stihijski napadi i preskakanje igre nisu bili dovoljni da se ozbiljnije ugrozi golman Bajić.

U 90. minutu, dobar prodor Mrkića i nesmotren potez Miladinovića su naterali sudiju Brdara da pokaže na belu tačku. Opravdano dosudjeni penal nad Mrkićem, koji isti igrač nije uspeo da realizuje. Njegov šut je “pročitao” golman Petrović, odbio loptu, koja se nakon toga odbila do prečke, a nakon toga završila u naručju kruševačkog golmana.

Zaustavno vreme nije donelo promenu rezultata pa su Nišlije sa svojim navijačima zasluženo slavili i sa velikim samopouzdanjem kreću na sledeći “komšijski derbi” koji se igra u sredu u Surdulici.

NAPREDAK – RADNIČKI 1:2 (1:0)

Stadion „Mladost“

Gledalaca oko 3000

Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)

Strelci: 1:0 - Ndiaye u 20. minutu, 1:1 – Stojanović u 46. minutu, 1:2 – Stojanović u 50. minutu

Žuti kartoni: Ndiaye, Šljivić, Miladinović (Napredak), Stanković (Radnički).

NAPREDAK: N.Petrović, Ndiaye, Urošević, Miladinović, Tubić, Simonović (od 84. Sekidika), Šljivić, Vulić (od 78. B.Petrović), Alivodić (od 65.Beljić), Gobeljić, Vukanović.

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Perendija, M.Živković, Stanković, Tomić, Arsić, Stojanović (od 85. Stanojević), Noma, Travančić (od 62. Mrkić), Kojić (od 72.Popara).