Zaledjena Ribnica

Zaostali meč 11. kola Superlige Srbije odigran je pred uobičajenim brojem gledalaca u novom sportskom hramu na desnoj obali Ibra. Gosti su u meč ušli posle dve pobede u novoj 2017. godini, dok je Ribnica posle duge pauze poklekla pred "crno-belima" prethodnog vikenda kraj Ibra.

Bolje su meč počeli domaći, odličan servis, dobar blok i na 7-4 videli smo prvi tajm aut gostiju, ali je ubrzo bilo i 9-4. Na tehničkom tajm autu Ribnica je vodila 12-7 što dovoljno govori o odnosu snaga u tom delu meča. Kada su gosti od 15-8 stigli do 15-11, predah je zatražio Boško Mačužić nezadovoljan pre svega organizacijom napada, ali i prijemom. Usledio je period igre u kome su domaći bili sigurni, obilato koristili greške rivala kojih je bilo na pretek. Odličan smeč Okošanovića doneo je vođstvo "musketarima" 25-18, 1-0.

Pošto su protegli noge od puta i lagano izgubili prvi set, gosti su u drugom pokazali pravo lice. Nekoliko "pasiva", uhvaćenih lopti u polju doneli su vođstvo Pazovčanima 6-9,a na tehnički tajm aut su otišli sa vođstvom 10-12. Uspela je Ribnica serijom od 3-0 da pređe u vođstvo, ali je Jedinstvo posle dobrog napada Madića ponovo došlo do dva poena prednosti 15-17 što je nateralo klupu domaćih da reaguje novim tajm autom. To nije dalo rezultata, jer su gosti igrali vrlo sigurno u napadu, dok su "musketari" bili pasivni u odbrani, pa je novi predah usledio pri gostujućem vođstvu 18-23. Gosti su drugu set loptu pretvorili u izjednačenje u meču 20-25, 1-1.

Nastavili su gosti u istom ritmu i na početku trećeg seta, brzo su poveli 0-3,a kada je na semaforu zasvetlelo 3-7 Boško Mačužić je zatražio prvi tajm aut. Do tehničkog tajm auta prednost Jedinstva je uvećana na velikih 6-12 i bilo je jasno da se domaćima ne piše dobro. Prednost gostiju se uvaćavala zahvaljujući greškama domaćih, ali treba reći da je ključ rezultatskog preokreta bio ulazak Mihaila Pajića koji je u doneo veliku napadačku prednost Pazovčanima. Niko Ribnicu nije tako "razbio" ove sezone kao Jedinstvo u trećem setu, 13-25, 1-2.

sa šest direktnih grešaka je Ribnica počela četvrti set i naravno da je to omogućilo gostima lagano vođstvo 3-8,a sve što je mogao strateg "musketara" je da zatraži tajm aut. Uspela je Ribnica da dođe na 7-9, ali su Pazovčani na tehničkom tajm autu duplirali prednost 8-12. Svi napori domaćih da se vrate u meč ostali su bezuspešni. Četa Željka Vukelića igrala je odlično,a Ribnica ispod svakog kriterijuma, na razočaranje svojih navijača. Jedinstvo je meč rutinski privelo kraju i stiglo do treće pobede u 2017. godini. Ribnica bez forme i igre, vezala je novi poraz, što nikoga u Kraljevu ne ostavlja ravnodušnim.

RIBNICA - JEDINSTVO (S. PAZOVA) 1 - 3 (25-18, 20-25, 13-25, 21-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: D. Rogić (Beograd) i V. Simonović (Kragujevac)

RIBNICA: Ilić 8 (4 bl, 1 as) , Nenadić 6 (7 gr), Stefanović 8 (1 as, 1 bl) , Okošanović 16 (2 bl, 1 as, 14 gr) , Ćosić 7 (1 bl, 2 gr), Vilimanović 3 (1 as, 1 bl, 6gr), Močić (libero 1), Marković, St. Milovanović 2, Sl. Milovanović,Paunović, Savić (libero 2) Trener: B. Mačužić

JEDINSTVO: Milić 12 (3 as, 2 bl, 3 sg), Pešut 5, Radišić 5 (1 as), Madić 8 (3 sg), Micić 12 (2 as, 6 sg), Roljić 9 (3 as, 1 bl, 4 sg), Majstorović (libero), Radivojević, Jovanović, Pajić 10 (3 sg), Matijašević, Paravinja Trener: Ž. Vukelić