Partizan uzvratio udarac

Uvodni meč 13. kola Superlige Srbije bio je za kraljevačke odbojkaše prvi od 17. decembra prošle godine. U međuvremenu "musketari" su se kompletirali, prvi put od megdana sa C. zvezdom u Kraljevu, u zapisniku je bilo 12 igrača, sa sve do nedavno povređenim kapitenom Slobodanom Milovanovićem. Meč sa "crno-belima" počeo je izjednačeno, ali do tehničkog tajm auta gosti su imali blagu prednost 10-12. U tom periodu Kraljevčani su napravili pet direktnih grešaka i značajno pomogli četi Vladimira Vasovića da ostvari pomenuto vođstvo. Ribnica je uzvratila posle prvog predaha serijom od 4-1 i to je nateralo "crno-bele" da zatraže prvi tajm aut. Usledio je period u kome su rivali osvajali poene u kratkim serijama, ali "dečiji vrtić" iz prestonice je prvi stigao do dve set lopte. Najzapaženiji igrač Partizana Andrej Ristić drugu je pretvorio u vođstvo od 1-0 u setovima - 25-23.

Odlično su domaći počeli drugi set, brzo vođstvo 5-2 garnirano je i sa nekoliko atraktivnih poena, ali je Ristić ponovo pokrenuo "crno-belu" mašinu i zahvaljujući njegovim servisima (3 asa) usledio je rezultatski preokret 8-10. I na tehničkom tajm autu ovog seta Partizan je vodio 11-12. Bilo je evidentno da Ribnica nema svoju prepoznatljivu igru, pa su ubrzo na klupi završili indisponirani Ćosić i korektor Okošanovića, ašansu su dobili Strahinja Milovanović i kadetski reprezentativac Paunović. Ništa nije pomoglo, jer Partizanova mladost je bila nezaustavljiva. Tajm aut stratega domaćih na 17-22 samo je potvrdila slutnje oko konačnog ishoda ovog dela igre. Do kraja nije bilo dileme - 21-25.

Kada je na početku trećeg seta Veličković izblokirao Okošanovića mnogi su u dvorani pomislili da domaći u ovom meču nemaju šta da gtraže. Ipak, "musketari" su se digli, proigrao je Okošanović i ubrzo je Ribnica vodila 9-5. Uz novi nalet Partizana, na tehnički tajm aut se otišlo sa vođstvom Kraljevčana 12-10. Očigledno da je to bio samo trenutni bljesak domaćih, jer su puleni Vladimira Vasovića ubrzo stigli do izjednačenja i vođstva 17-18, najavljući revanš sa kamatom "musketarima" za jesenji poraz u Beogradu. Odbojka zna da režira mnoge preokrete i drame, a to su osetili "crno-beli", jer je Ribnica uspela da se vrati u igru, serijom dobrih servisa kapitena Milovanovića pomeren je prijem Partizana, proradio je blok domaćih za 1-2, 25-21.

Izjednačeno su rivali igrali u uvodnim minutama četvrtog seta, na tehničkom tajm autu Ribnica je vodila 12-9, ali sva dešavanja u prethodnom delu meča nisu davala mnogo razloga za optimizam pristalicama domaćeg tima. Boško Mačužić je uspeo da savetima stablizuje igru tima, počela je polako Ribnica da liči na tim iz prvog dela sezone, razigrali su se "musketari" i stekli velikih 21-16. Bilo je to dovoljno za izjednačenje u meču, servis u mrežu Polomca doneo je konačnih 25-20 i 2-2.

Dva srećna as servisa Vilimanovića, aut lopta Veličkovića i kassnije odličan tempo Srefanovića doneli su Ribnici na početku petog seta vođstvo 4-1 i odmah je reagovao Vasović, trener "crno-belih". Strane su se promenile pri vođstvu domaćih 8-5, ali bilo je jasno da tek sledi velika borba. Morala je i klupa Ribnice da posegne za tajm autom kada se Partizan približio na poen zaostatka 10-9. Posle greške Ristića Kraljevčani su stigli do 12-10, ali tu još nije bio kraj. Ribnica je došla do meč lopte i nije iskoristila ni jednu, a Partizan je došao do meč lopte posle drugog vezanog bloka Perišića nad Ilićem. Neuspešan napad Ćosića kaznio je sjajni Ristić za 14-16 i konačnih 2-3.

RIBNICA - PARTIZAN 2-3 (23-25, 21-25, 25-21, 25-20, 14-16)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: Z. Radovanović i M. Janković (obojica Stara Pazova)

RIBNICA: Ilić 12 (5 bl), Nenadić 11 (1 bl, 1 as), Stefanović 11 (4 bl, 1 as), Okošanović 16 (1 bl, 1 as, 13 gr), Ćosić 8 (1 as, 3 sg), Vilimanović 5 (2 as, 1 bl), Močić (libero 1), Marković, St. Milovanović 2, Sl. Milovanović,Paunović, Savić (libero 2) Trener: B. Mačužić

PARTIZAN: Buša 11 (1 bl, 1 as, 10 gr), Batak 1, Ristić 23 (5 as, 2 bl, 11gr), Veličković 22 (2 bl, 2 as, 10 gr), Polomac 6 (5 bl, 4 gr), Perišić 7 (4 bl, 4 sg), Nedeljković (libero), Sretenović, Skakić, Tasić, Kovač, Dragović Trener: V. Vasović