OFK Beograd i Internacional pokazali talenat

Kadeti OFK Beograda su ubedljivim igrama došli do pehara petog tradicionalnog turnira "Talent kup" koji se odigravao na terenima Lokomotive u Makišu, dok je u konkurenciji omladinaca Internacional pokazao najviše želje i znanja.

Zasluženo su se radovali kadeti "romantičara". Jedinog ravnopravnog protivnika na turniru imali su upravo u finalnoj utakmici, ali se ni u tom meču pitanje pobednika nije postavljalo. Brzo vodstvo od od 2:0 već u 7. minutu nokautiralo je ekipu Bežanije, koja do kraja meča nije uspela da nadje odgovor disciplinovanoj igri OFKovih kadeta. Kada se uzme u obzir da su se neke prethodne utakmicame "romantičara" završavale vaterpolo rezultatima, ovakvim porazom "lavovi" ne mogu biti nezadovoljni.

Daleko više borbe videli smo u finalu omladinaca, izabranici Mileta Kneževića su na ovom turniru uz puno drame dolazili do svojih pobeda, i svojski se potrudili da zarade trofej. Za razliku od polufinala gde su golovi za pobedu dali u fotofinišu, nakon zasluženog crvenog kartona kapitenu BSKa zbog odugovlačenja vremena, u finalu je otpor Radničkog sa Novog Beograda slomljen već na startu drugog poluvremena, a pobeda potvrdjena golom Jerovića u poslednjim trenucima susreta. Ako uspehu ovom turniru dodamo nedavne pobede u prijateljskim mečevima nad omladincima Partizana i Zvezde, izvesno je da je pred momcima u svetlo-plavim dresovima svetla budućnost.

U utakmicama za treće mesto omladinci Bežanije su bili bolji od vršnjaka iz Batajnice, dok su kadeti Sindjelića deklasirali Pančevce.

Omladinci:

Internacional - Radnički(NB)  4:2(2:2)

Bežanija - BSK 1925  4:1(2:1)

Kadeti:

OFK Beograd - Bežanija 2:0(2:0)

Sindjelić - Dinamo 1945  6:0(1:0)

Na kraju ostaje da pohvalimo predsednika Lokomotive Milana Rusalića i komesara za takmičenje i disciplinu Marka Nikolića na sjajnoj organizaciji turnira i poželimo da se ova lepa tradicija nastavi nastavi i narednih godina.

Studentski Grad 3 : 0 IM Rakovica
Internacional 2 : 3 Brodarac 2
Radnički (NB) 0 : 0 Zemun
IMT 1 : 3 Siti Sport Klub
Balkan 0 : 5 Radnički (O)
Sindjelic 1 : 5 Bežanija
BASK 1 : 1 Kolubara
Žarkovo 0 : 4 BSK Borča