Sloga teško do opstanka

Da li zbog prvog TV prenosa jedne košarkaške utakmice iz nove dvorane, tek duel davljenika Sloge i donedavnog lidera Dinamika u prvi mah bio je prava antipropaganda košarke. Nepamti se kada je u Kraljevu jedna četvrtina završena sa samo 19 postignutih poena, 7-12. Sloga nije mogla da pogodi ništa, Dinamik malo bolji, ali dovoljno smiren da već u 14. minutu dođe do prve dvocifrene prednosti 7-17, posle poena Radulovića. Ubrzo se raspucao Nađfeji, šest njegovih poena donelo je kapitalnih 9-24 za Dinamik, da bi Sloga mučenje, da pogodi koš protivnika, prekinula trojkom Vorkapića. Imao je Dinamik i 13 poena prednosti, posle trojke Lazića na semaforu je stajalo 14-27, ali je Sloga velikom upornošću i borbenošću uspela da se vrati u život. Na veliki odmor se otišlo pri vođstvu pulena Miroslava Mute Nikolića 23-29.

Na početku drugog poluvremena Andreja Stevanović je sa šest vezanih poena ponovo doneo 13 poena prednosti Dinamiku,a Sloga je u finišu treće četvrtine stigla na minus 5, tek toliko da podgreje nade navijačima da može do preokreta. Ipak, u tim trenutcima ključni čovek u igri gostiju, Stevanović bio je nauhvatljiv i serijom poena ponovo doneo lepu prednost svom timu 36-49. Pred početak poslednje deonice Beograđani su imali velikih 15 poena viška 37-52 i bilo je jasno da od nekog iznenađenja nema ništa.

Sloga se potpuno predala u poslednjih 10 minuta. Domaći su solirali, bez prave organizacije napada, a gosti obilato koristile greške "belih" i alko poentirali. Već u 33. minutu Dinakim je došao do velikih 20 razlike, pobednik je tada bio odlučen, ako se to pitanje uopšte i postavljalo. Sloga je do kraja uslela da se približi na minus 7 poena, ali slaba je to uteha, jer su Kraljevčani upisali četvrti vezani,a osmi poraz ove sezone.

SLOGA - DINAMIK 52 - 61(7-12, 16-17, 14-23, 15-9)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 300 Sudije: M. Vojinović (Novi Sad), R. Arsenijević (Beograd), J. Kovačević (Užice)

SLOGA: Stamenić 4 , Vorkapić 12 (7 sk), Matović 6 (7 sk), Vuksanović 9 (6 sk), Simeunović 8, Pavlović 10 (8sk), Ilić, Ćirović, Peruničić, Gavrilović 3, Jončić,Stefanović

DINAMIK: Stevanović 24 (6 sk, 5 os), Ćirković, Katnić, Grušanović, Lazić 3 (5 sk), Gavrilović 13 (8sk), Prokopenko 4, Nađfeji 10 (6sk), Jeftić 5 (5sk), Radulović 2, Tornjanski, Todorović