PLS: Mačvu poraz nije udaljio od titule

Pretposlednje kolo Prve lige Srbije nije donelo promene u vrhu tabele. U 14. kolu, bez bodova su ostale prvoplasirana i drugoplasirana ekipa - FK "Mačva" i FK "Sloboda".

Utakmica između FK "Bežanija" i FK "Mačva" završena je danas u Beogradu rezultatom 2:0(1:0). Strelac prvog pogotka u 38. minutu utakmice za domaću ekipu bio je Perić, dok je drugi gol postigao Vučetić u 77. minutu.

Šapčani su znali da ih očekuje težak susret, obzirom da veliki broj igrača iz standardne postave zbog povreda, kao i čišćenja kartona nije bilo u mogućnosti da se i u ovom kolu bori za bodove i još jednu u nizu sjajnih pobeda FK "Mačva". Prvi tim bio je bez Jeremića, Djermanovića, Matića, Ristivojevića i kapitena Pejovića. Ovo je tek drugi poraz crveno-crnih od starta prvenstva, a ono što je sigurno,titula jesenjeg prvaka Prve lige Srbije, potpuno zasluženo pripada Mačvi i narednog vikenda u Šapcu sa najvernijim navijačima biće i proslavljena.

Šef stručnog štaba FK "Mačva", Predrag Rogan kaže da je Bežanija sasvim zasluženo pobedila i na tome im čestita i želi sve najbolje u nastavku prvenstva. "Mojim igračima nemam šta da zamerim. Okrećemo se Inđiji da zaokruzimo ovu celu godinu koja je njihova i da sebi i navijačima priredimo još jedno slavlje", navodi Rogan.

U narednom, poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Prve lige Srbije, Šapčani dočekuju FK "Inđija" koji nakon 14. odigranih kola sa 18 bodova zauzima 7. mesto na tabeli.