PLS: OFK Beograd - Radnički (P) 0:1

Da čovek ne veruje, da se OFK Beograd nalazi na poslednjem mestu. Danas smo na Karuburmi gledali vrlo kvalitetan meč dva odlična tima. Mlada ekipa OFK Beograda sa nekoliko iskusnih fudbalera, ne da je pružila otpor Radničkom, već je, pogotovo u drugom poluvremenu, stvorila nekoliko izuzetnih prilika. Pirotski tim i danas je ispoljio sve one vrednosti i kvalitete koje stalno ističe trener Marjan Živković, da se igrom savlada protivnik, ali da se uloži maksimum snage i energije. Sve to danas pružili su momci iz Pirota. Zbog svega toga ne samo da zaslužuju čestitke već i poštovanje da su po veoma teškom terenu, hladnom vremenu uspeli da i deveti put ostanu neporaženi. Odavde iz Beograda Marjanu Živkoviću i njegovim fudbalerima šaljemo zaslužene čestitke. Pokazali su i znanje, ali i ljudske vrednosti, koje su neophodne da se ovakav rezultat napravi. Bravo, momci!

A evo kako je bilo:

2. minut  Denković, igrač domaće ekipe centrira, Kostić izbacuje loptu u korner.

11. minut  M. Mančić šutira glavom pored gola posle centaršuta Tolića.

15. minut  Batinica sutira, lopta ka golu pogađa Tufegdžića i odlazi pored gola.

17. minut  Nikolić šutira sa 10-ak metara, Trajković uklizava i izbacuje loptu u korner.

24. minut  Tolić ubacuje loptu pred gol, loptu glavom udara Ristov i postiže gol. 1-0 za Radnički!

24.minut  GOOOOOL 0-1 Denis Ristov

30. minut  Ožegović šutira sa 20 metara oštro po zemlji, ali golman domaćih izbacuje loptu u korner. 20161112_143338

U poslednjih 15-ak minuta prvog poluvremena nije bilo značajnijih dešavanja.

46. minut  Kraj prvog poluvremena.

49. minut  Stojanović šutira glavom sa 5 metara posle centaršuta Tolića iz kornera, ali golman Matek odlično brani.

51. minut  Cuckić šutira, Kostić brani i izbacuje loptu u korner.

55. minut  Gigić glavom šutira ka golu Kostića sa 5 metara, lopta odlazi preko prečke.

57. minut  Izmena u Radničkom, umesto Petrova ulazi Čolović.

62. minut  Čolović šutira sa ivice šesnaesterca pravo u golmana.

66. minut  Nikolić petom šutira, lopta ide preko prečke.

69. minut  Tolić odlično šutira u golmanov levi gornji ugao, odlična odbrana Mateka koji loptu šalje u korner.

71. minut  Ožegović dobija žuti karton, pored njega žute kartone u Radničkom su dobili još Nikolić i Boža Mančić.

78. minut  Stojanović sa 2 metra šutira pravo u golmana. Šansa utakmice! 20161112_143328

80. minut Gigić prebacuje Kostića koji mu je “uleteo” u šut, ali lopta ide pored gola.

83. minut Gigić ulazi u šesnaesterac, šutira u blizi golmanov ugao, ali lopta pogađa spoljni deo mreže. Smenjuju se napadi OFK Beograda, ali se za sada odbrana Radničkog ne da.

90. minut Sudija je produžio meč za 4 minuta.

92. minut Umesto Ristova u igri je Đurić.

94. minut Kraj utakmice!

Autor iz minuta u minut Goran Tričković.

Posle utakmice , zadovoljni pobedom, ali i igrom,  čekali smo Marjana Živkovića da čujemo utiske. Bio je zadovoljan kvalitnom igrom oba tima. OFK Beograd ga je prijatno iznenadio , a njegovi momci potvrdili da  je serija od devet utakmice rezultat dobrog rada i postavljene igre.

Dok smo razgovarali sa Marjanom Živkovićem pojavio se on. Čuli smo se ovih dana. Saznali da jer operacija uspešno uradjeno u zemunskoj bolnici, dr. Mitrović je operisao prepone odličnom golmanu Ivanu Bulajiću. Razgovor pun emocija sa obe strane .

Ovaj meč bio je izuzetno težak jer je igran u posebnim uslovima. Hladno vreme, težak teren, što je zahtevalo maksimum od igrača. Iz pomenutih razloga težak zadatak imali su arbitri, trebalo je razdvajati klizeći od grubih startova, “obuzdati” borbenu igru fudbalera oba tima. Momci koji su sudili ovaj meč zbog toga zaslužuju sve pohvale, jer su bili na visini zadatka i sačuvali fudbalsku igru!

Evo i liste golmana rekordera: Mladen Božović 916 min. , Nenad Lukić 903 min. , Ivica Kralj 840 min. , Ivan Kostić 829 min. , Boban Bajković 820 min.

Prva liga Srbije 14. kolo OFK Beograd Radnički Pirot 0:1 (0:1)

Radnički: Kostić 9, Jovanović 9, B. Mančić 7, Nikolić 9, Marković 9, Ožegović 9, Tolić 9, Petrov 8 (od 57. minuta Čolović 7), Ristov 9 (od 90. minuta Đurić), M. Mančić 8, Stojanović 8. Rezerve: Savić, Perišić, Čolović, N. Mančić, Milić, Đurić, Spasić.