Pobeda na oproštaju od malobrojnih navijača

Sloga je teže nego što se očekivalo pobedila borbenu ekipu iz Kragujevca. Domaći su u 5. minutu propustili kolosalnu priliku preko Jablanovića koji je sa dva meztra promašio prazan gol. Od tog trenutka gosti su višpe imali loptu u nogama, pokušavali da ugroze gol Pantovića, ali je Slogina odbrambena linija delovala odlično. Ipak, ostaće zabeleženo da je vratar "belih" lepo odbranio posle pokušaja Radovanovića. Do kraja prvog dela igre šamnsu je imao i Marić, nešto kasnije i Ignjatović, ali je mreža gostiju mirovala do 35. minuta. Tada je lucidni Krstić kao na tacni prosledio loptu do Ignjatovića koji loptu po zemlji šalje u nebranjeni ugao gola N. Petrovića.

Strelac prvog gola Ignjatović (beli dres) u prodoru - strelac prvog gola Ignjatovic (beli dres) u prodoru

U drugom poluvremenu borbenija i tvrđa utakmica. Domaći su u uvodnim minuztama ovog dela meča ostali bez Ilije Marića koji je posle jednog duela ostao da leži na zemlji, u pitanju je povreda leđa i vrata i korao je kolima Hitne pomoći da bude prebačen u kraljevačku bolnicu. Ubrzo je i Krstić za kratko vreme dobio dva žuta kartona i "beli" su više od pola sata igrali sa igračem manje. Ipak, to im nije smetalo da češće ugrožavaju gol gostiju, šanse su imali Matić i Nikolić, dok je kod Slavije vredelo zabeležiti pokušaj Đorđevića koji je bio za malo neprecizan. U sudijskoj nadoknadi usledio je odličan centaršut Čolića i sjajan trzaj glavom Matića za konačnih 2-0 i vrednu pobedu Sloge na oproštaju od svojih navijača u ovoj polusezoni.

Strelac drugog gola Matić (beli dres) - Foto: Stole

SLOGA - SLAVIJA 2:0 (1:0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Aleksandar Rajičić (Čačak) 6 Strelci: Ignjatović u 35. i Matić u 90.(+2) minutu Žuti kartoni: Krstić, Ignjatović(Sloga), Ilić, Sretković (Slavija) Crveni karton: Krstić (Sloga) 60. minut. Igrač utakmice: Đorđe Filipović (Sloga).

SLOGA: Pantović 7, Dunjić 6,5, Čolić 7, Z. Pavlović 7, Dević 7, M. Pavlović 6,5, Marić 6 (Matić 7), Filipović 7, Ignjatović 7 (Nikolić -), Krstić 6, Jablanović 6,5 (Vasiljević -).

SLAVIJA: N. Petrović 6, Rašković 6, Todorović 6, Ilić 5 (Radulović 6), Rakić 6,5, Sretković 6, Nešković 6, Radovanović 6, L. Petrović 6 (Stijović 6), Đorđević 6, V. Petrović 6.