Veliki bodovi iz Niša, sledi Borac

Tradiciju dobrih rezultata na gostovanjima iz prošle sezone, Dunav je nastavio i ove, u prvoj Košarkaškoj ligi Srbije. Na drugom ovosezonskom gostovanju, Dunav je ostvario i drugu pobedu. U Nišu je u subotu savladan Konstantin rezultatom 61:63 (14:16, 13:20, 19:12, 15:15).

Iako ponovo nekompletni zbog bolesti i povreda, uz jednu novu koja se desila već u prvom poluvremenu, Dunav je uspeo da trijumfuje i stigne do jako važnih bodova. Tim iz Niša je u utakmicu ušao bez pobede od starta takmičenja. Četiri poraza značila su da je Nišlijama u duelu sa Dunavom preko potrebna pobeda. Ipak, košarkaši Dunava odigrali su za nijansu bolje, posebno u prvom poluvremenu. Od prvih minuta Dunav je diktirao tempo, igrao odlično u odbrani i u jednom momentu imao i velikih 14 poena prednosti. Domaćin se nije predavao i uz pomoć navijača u drugom poluvremenu u potpunosti preokrenuo rezultat. U neizvesnoj završnici, više sreće i strpljenja imali su igrači Dunava i na kraju zasluženo slavili. Kod Alasa najbolji su bili Nenadić (21p, 9sk), Rudan (9p, 8sk) i Malidžan (10p, 7sk).
U narednom kolu Dunav na svom terenu u NEDELJU od 17h dočekuje Borac iz Čačka, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

Mladost Admiral 78 : 83 OKK Beograd
Spartak 85 : 70 Napredak Rubin
Borac 83 : 57 Sloga
Konstantin 79 : 85 Smederevo 1953
Dynamic BG 99 : 93 Beovuk 72
Dunav 98 : 87 Metalac
Tamiš 69 : 80 Vršac