03.11.2016 Administrator

Partizan ubedljiv u srpskom derbiju Regionalne lige

U srpskom derbiju u trećem kolu A1 Regionalne lige Partizan je opravdao ulogu favorita. Ubedljivo je pobedio Vojvodinu sa 12:3 (5:0, 2:1, 3:0, 2:2). Crno-beli su zabeležio drugi trijumf u RL ove sezone, i osvojili bodove koji imaju dvostruki značaj, jer se sem za Regionalnu rezultat večerašnjeg duela računa i za Super ligu Srbije, koja startuje u aprilu.

Sredinom prve četvrtine crno-beli su u tri uzastopna napada pogađali mrežu i brzo stekli prednost od 3:0, koju su do kraja deonice uvećali.

U drugoj deonici vaterpolistima Partizana je malo teže išlo u napadu, ali odbrana je funkcionisala kako treba. Nisu Novosađani u prvom poluvremenu bili bezopasni u napadu, ali dobru partiju pružio je golman Beograđana Lazar Dobožanov. Malo je nedostajalo da čuvar mreže crno-belih u prvom poluvremenu ostane nesavladan. Ipak, sedam sekundi pre kraja druge deonice Vasić je iz kontranapada postigao prvi gol za Novosađane i za rezultat 7:1.

Posle velikog odmora crno-beli su nastavili kanonadu. U razmaku od minut i po tri uzastopna napada (sva tri sa igračem više) su završili golom i poveli sa 10:1. Igrači Vojvodine su u drugom poluvremenu postali agresivniji u napadu, imali su dosta prilika sa igračem više, ali „bedem“ oko gola tima sa Banjice nisu uspeli da sruše sve do na minut i po pre kraja, kada su sa dva gola ublažili poraz. Sve konce igre ipak su do kraja držali  Beograđani.

Golove za Partizan dali su: Jakšić, Stojanović, Tanasković po 2, Radojević, Lazić, Toholj,Drašović, Andrejević i M. Janković po 1
Posle pobeda nad Mornarom, u prvom, i Vojvodine u trećem kolu, Partizan koji je u drugom kolu bio slobodan, sledeći meč igra 11. novembra, kada će biti gost splitskog Jadrana.

Partizan Rajfajzen – Vojvodina 12:3 (5:0, 2:1, 3:0, 2:2)

Bazen Banjica. Gledalaca: 250. Sudije: Stefanović i Virijević (obojica Srbija). Igrač više: Partizan 12 (7), Vojvodina 12 (1). Peterci: Partizan 1 (1), Vojvodina 1 (0)

PARTIZAN RAJFAJZEN: Dobožanov (8 odbrana), Radojević 1, F. Janković, Repanović, Lazić 1, Toholj 1, Drašović 1, Andrejević 1, Jakšić 2, Tanasković 2, Stojanović 2, M. Janković 1, Belopavlović (2 odbrane), Lukić. Trener: Milenković.
VOJVODINA:Filipović (6 odbrana), Marić, Maksimović 1, Čabrilo, Mitrović 1, Prekogačić, Zamit, Tubić, Šulc, Vasić 1, Marčeta, Vitorović. Trener: Cukić.

Milenković: Sve po planu

Posle ubedljivog trijumfa nad Vojvodinom trener Partizana Zoran Milenković je prokomentarisao:

-Nisam očekivao ovako visoku pobedu, ali važno je da je Partizan igrao onako kako sam očekivao i tražio od igrača. Od početka smo nametnuli svoj ritam. Agresivno smo igrali u napadu, sigurno u odbrani. Dobrom partijom ulazimo u takmičarski ritam. Iza nas je 25 dana pauze, od prvog kola Regionalne lige, a sada se nižu veliki izazovi. Do kraja godine nas očekuju četiri utakmice u Regionalnoj, tri meča u Ligi šampiona i Kup Srbije u kome imamo velike ambicije. Pohvalio bih ekipu Vojvodine na borbenoj igri, ali i svoje igrače, koji i u trškim uslovima daju sve od sebe i na treninzima i na utakmicama. Svesni su da samo tako mogu da napreduju.