Radnički prekinuo seriju Partizana

U utakmici sa dva različita poluvremena, Partizan i Radnički su podelili bodove odigravši 1:1. Radnički je poveo u samom finišu prvog poluvremena, a Partizan izjednačio na samom početku drugog. Radnički je još jednom pokazao da je vrlo neugodan i za naše najtrofejnije klubove, na stadionu JNA je ostao neporažen i tako prekinuo Partizanov niz od šest uzastopnih prvenstvenih pobeda. Uz malo bolju završnicu, Nišlije su mogle i do čitavog plena, ali i Partizan ima za čim da žali, pa je nerešen rezultat, ipak, najpravedniji ishod derbija 13. kola Superlige.

Prvo poluvreme je obeležila nepovezana igra oba tima u kojoj su prilike za gol bile prava retkost. U 12 minutu je zbog povrede van igre izašao Everton, pa je na teren morao dojučerašnji fudbaler Radničkog Marjanović, a samo pet minuta kasnije identična situacija u taboru Nišlija. Zbog povrede je izašao Saša Stojanović (34), a njegovo mesto na terenu je zauzeo gotovo duplo mlađi Nikola Mitrović (18).

Nakon igre bez šansi, Radnički je poveo u 32. minutu. Na ivici šesnaesterca je fauliran Arsić, koji je izveo slobodan udarac, šutirao je jako iskosa sa desne strane, golman Kljajić je kratko odbio loptu, ali mu je ona ispala iz ruke, na sekundu. Dovoljno za Milana Pavkova, koji je dobro ispratio situaciju, pritrčao i plasirao loptu u gol – 0:1.

Do kraja poluvremena, igra je izgubila na tempu, nije bilo prilika za gol, Radnički je na odmor otišao sa prednošću.

Drugo poluvreme je donelo dinamičniji fudbal i nastojanja domaćih da što pre dođu do izjednačenja brzo su urodila plodom. Već u 48. minutu odbrana Nišlija je kapitulirala. Saša Marjanović je izveo korner, Jevtović je okrznuo loptu, dovoljno da ona bude van domašaja golmana Bajića koji je pokušao da je odbije. Na pravom mestu je bio Đurđić i sproveo je u mrežu za izjednačenje -1:1.

U 60. minutu Partizan je mogao da poveća vođstvo. Opet je Saša Marjanović, dojučerašnji fudbaler niškog tima, bio kreator opasnosti pred golom gostiju, odlično je izveo prekid, šutirao je Ostojić, a sa same gol linije loptu je u polje izbacio Stanković i tako sprečio preokret. Marjanović je bio idejni pokretač i akcije crno-belih u 70. minutu, kada je Đurđević stopostotnu šansu upropastio lošom realizacijom.

Fudbaleri Radničkog su u većem delu drugog poluvremena bili prinuđeni da se brane, ali su brzim kontranapadima ugrožavali gol Partizana i u finišu utakmice nedostajalo je malo mirnoće u završnici da Radnički šokira domaću publiku. Najpre je u 87. minutu kapiten Aleksandar Jovanović pokušao iz velike daljine, nakon što je Kljajić napustio svoj gol, a Pavkov je zamalo bio neprecizan u 89. minutu nakon kombinacije sa Radivojevićem, koji je centrirao sa levog boka.

Na kraju, ostalo je 1:1, slađi bod ipak ide u Niš...

Rastavac: Realno

Trener Radničkog Milan Rastavac ovako je prokomentarisao utakmicu u izjavi voditeljki Arene:

Utakmica je bila onakva kakva se najavljivala. Dali smo gol “jeftino”, ali smo takav i primili. Unutar igre bilo je šansi i sa jedne i sa druge strane, nešto više na strani Partizana, ali mi smo pružili onoliko koliko možemo u ovom trenutku i mislim da smo zasluženo osvojili ovaj bod – rekao je strageg niškog tima.

Sa druge strane, Marko Nikolić je istakao da u njegovom timu nije bilo previše raspoloženih igrača:

Izgubili smo dva boda. Sami smo sebi dali gol, a spolutno. Čak je lopta išla pored gola, golman je vratio i primili smo pogodak. Posle toga se Radnički dobro branio. Mi smo stvorili neke šanse, nismo ih iskoristili… neka nervoza, bilo je i nediscipline u igri. Ne mogu da kažem da nismo zaslužili da pobedimo, ali kad nismo pobedili, verovatno nismo ni zaslužili – izneo je svoje viđenje trener Partizana.

PARTIZAN : RADNIČKI NIŠ 1:1 (0:1)

Stadion Partizana. Gledalaca oko 3000. Sudije: Robert Kiš-Čepegi, Dejan Petrović, Dejan Potočan. Žuti kartoni: Jevtović, Leonardo (Partizan), Stanojević (Radnički). Strelci:- 0:1 u 31.Pavkov, – 1:1 u 48. Đurđić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton (od 12. Marjanović), Alen Stevanović, Leonardo, Đurđić (od 68. Božinov), đurđević (od 79. Ilić).

RADNIČKI NIŠ: Bajić, Petrović, Bulatović, Stanković, Radivojević, Stanojević, Arsić, Stojanović (od 17.Mitrović), Mrkić (od 85. Ignjatović), Pavkov, Jovanović (od 88. Apostolović).