PLS: Mačva ređa pobedu za pobedom!

U 11. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Mačve su savladali ekipu FK “Budućnost” iz Dobanovaca, rezultatom 2:1 (0:1). Na samom kraju prvog poluvremena, gosti su poveli, golom Lazara Vladisavljevića u 45. minutu, ali radost gostiju nije dugo trajala. Šapčani su već na startu drugog poluvremena izjednačili pogotkom Jeremića u 51. minutu, dok je kvalitet ekipe crveno-crnih potvrđen još jednim golom Matića u 66. minutu utakmice.

Na konferenciji za novinare, trener FK “Budućnost” iz Dobanovaca, Ivica Šimičić  ocenio je utakmicu kao izuzetno zanimljivu I sa dosta šansi, tako da je publika imala priliku da gleda dobru igru. “Prvo poluvreme je rezultatski pripalo nama, iz jedne lepe kontre. Znali smo da je ekipa Mačve kvalitetna, opredelili smo se na polukontru I kontru, sačekali taj momenat, dali gol I na poluvreme otišli sa prednošću. Bili smo slabiji u drugom poluvremenu, Mačva je to znala brzo da kazni, zato čestitke kolegi I njegovoj ekipi na pobedi, bili su bolji. Isto tako, čestitao bih mojim igračima na zalaganju, sakupili smo dosta bodova, sada da vidimo gde smo I šta smo. Možemo da se borimo ravnopravno I sa prvima, idemo utakmicu po utakmicu, pa ćemo videti, dokle ćemo stići. Mačvi želim da uđu u Super ligu I nadam se da će to I ostvariti”, naveo je Šimičić.

Šef stručnog štaba FK “Mačva” Predrag Rogan je naveo da sa kolegom Šimičićem već duži niz godina bije bitke na zelenom terenu I obzirom na njegov rad I znao je da ekipa Budućnosti poseduje kvalitet. “Još jedan derbi je danas bio pred nama, mi smo I prvo poluvreme odigrali kvalitetno sa puno agresije I tempa, nismo iskoristili neke šanse koje su nam se ukazale, mada smatram da ekipa koja ima ovoliko iskustva ne sme da dozvoli sebi taj luksuz da primi gol u 45. munutu, jer ipak I 0:0 rezulat u poluvremenu je sigurno bolji, nego da gubimo 1:0. Međutim, mi smo u poluvremnu zadržali jednu mirnoću I pozitivan pristup, svesni da nas očekuje još jedno 50 minuta borbe na terenu koji je izuzetno bio težak, zbog loših vremenskih uslova prethodnih dana, I ovom prilikom odajem I momcima Budućnosti I mojim momcima priznanje na izuzetnom zalaganju I uspehu. Drugo poluvreme bilo je momenat da pokazžemo da li smo šampionski mentalitet I karakter, da li smo kadri za velika dela. Uspeli smo, preokrenuli smo rezultat, I pre prvog I pre drugog gola imali smo par izglednih situacija, koje nismo iskoristili. Smatarm da smo zasluženo pobedili jednu izuzetno kvalitetnu ekipu Budućnosti predvođenu kolegom koji već duži period pravi odlične rezultate, pogotovo sa ekipom koja je ušla u ligu I nalazi se na četvrom mestu, zato svaka čast. Mojim momcima sva priznanja za energiju I pozitivan pristup. Trećina prvenstva je prošla, od 30 kola, sada je već 11. I naše ambicije već postaju ozbiljnije, igramo zapaženu ulogu u Prvoj ligi Srbije I borićemo se za ulazak u Super ligu, istakao je Predrag Rogan na konferenciji za novinare FK “Mačva”.

U 12. kolu Prve lige Srbije, crveno-crni kao lideri tabele sa 28 bodova, gostuju šestoplasiranoj ekipi Jagodine, koja trenutno ima 15 bodova.