Novi poraz OK Niša

Nakon poraza od Crvene zvezde, odbojkaši Niša izgubili su sa 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) od Vojvodine u Novom Sadu u drugom kolu Superlige. Nišlije pružile dobru igru, ali loše igrale u završnici.

Posle šampiona, Nišlije poražene i od vicešampiona; foto: Vanja Keser

Opet je malo nedostajalo odbojkašima Niša da osvoje makar bod u novoj sezoni. Imali su dva asa više (5) od Novosađana (3) i isti broj poklonjenih poena protivniku (19), ali im to nije pomoglo da iznenade Vojvodinu. U prva dva seta Nišlije su se dobro držale do finiša, ali su u trećem poptuno pali i u deonicu domaćin je dobio ubedljivo.

Početkom prvog seta bilo je neizvesno, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je na tehnički tajm-aut Vojvodina otišla sa 2 poena razlike (12:10) najviše zahvaljujući dobrim servama Radovića. Blokom Mijalkovića i greškom igrača iz Novog Sada ekipa Niša je izjednačila, pa je opet usledila izjednačena igra. Vodili su gosti 22:21, ali zahvaljujući poenima Mehića, Petrovića i Premovića Vojvodina je povela sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Novosađani su vodili od početka, ali su se razigrali Pržić i Pavlović i prednost od 12:10 na tehničkom tajm-autu Niš je uspeo da anulira i izjednači (14:14). Serijom 3:0 Vojvodina je vodila sa 19:15, ali dobrim servisima kapitena gostiju Predraga Pržića Niš je uspeo da preokrene i povede sa 21:19. Seriju je prekinuo tajm-aut Novosađana, a pomogli su i Pavlović i Pržić greškama u napadu. Servis-greškom Pavlovića i poenom Mehića ekipa Vojvodine je povela sa 24:22, a iskoristila je tek drugu set-loptu.

Treća deonica potpuno je pripala Novosađanima koji su poveli sa 6:3, nakon čega je usledio tajm-aut Nišlija i izjednačenje (6:6). Domaćin je ubrzo zaigrao bolje, napravio seriju 4:0 i poveo sa 16:9 najviše zahvaljujući blokovima. Nisu uspevali gosti da „istope“ zaostatak, pa je trener Niša polako u igru uvodio igrače sa manje superligaškog iskustva. Priliku su dobili Rakić, Jović i Ilić, a na kraju Vojvodina je iskoristila drugu set-loptu i pobedila sa 3:0.

Posle dva kola Niš nema bodova, a u narednom kolu dočekuje Jedinstvo iz Stare Pazove.

VOJVODINA – NIŠ 3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

Hala: SPC Vojvodina, Novi Sad.

Sudije: Simić i Janković.

Vojvodina: Ilinčić, Stanković 8, Petrović 6, Premović 11, Nadaždin, Kujundžić 12, Peković (libero), Mehić 14, Radović 5, Todorović, Kovačević, Perić.

: Rakić, Pejčić 1 (1 blok), Jović, Pavlović 8 (1 as, 1 blok), Mutapčija 5, Brčić 1, Stojković 9 (1 as, 2 bloka), Kostadinović (libero), Pržić 12 (1 as, 1 blok), Mijalković 7 (2 asa, 1 blok), Ilić, Lukić 1 (1 blok).Niš