Bravo "beli", peta uzastopna utakmica bez poraza!

Odžačani su danas prvi put na svom terenu igrali  prvoligaški meč. Komisija je odobrila da se igra na Stadionu u ovom gradu. Utisak našeg saradnika Gorana Tričkovića koji će nas ,,iz minuta u minut,, obaveštavati o utakmici , da je teren veoma loš i da će to biti veliki problem za aktere ove važne utakmice.

Da li će Radnički nastaviti seriju pobeda, da sačekamo. Domaći su pojačali tim, imaju ozbiljnog sponzora, koji izdvaja značajna sredstva i žele da pobegnu sa loše pozicije na tabeli, trenutno su deseti. Bio je ovo naš uvod! A sada, idemo na meč!!!

1

r1

Istorijski meč za odžački sport. Na početku, kapiten Nikolić uručuje poklon domaćinu. Legenda našeg fudbala, Vlatko Šimek , ponikao u Odžacima, a 1977. godine igrao u možda najboljem timu Radničkog koji je trenirao Tomislav Kaloperović, izveo je početni udarac.Šimek je nešto kasnije, zahvaljujući našem kolegi Radoslavu Mediću, profesionalnom novinaru, saradniku SOS kanala i dopisniku Žurnala, u uključenju uživo pozdravio ljubitelje fudbala u Pirotu i nekadašnje klupske drugove!

r2

10. minut Šut Balabanovića sa šesnaest metara preko gola.
12. minut Ristov šutira sa 20-ak metara u gornji desni ugao golmana Kronića, ali on paradom sprečava siguran pogodak

r3

U prvih 20 minuta meča domaća ekipa drži više loptu u svom posedu i napada, ali bez konkretne završnice. Radnički opasno preti iz kontri.
21. minut Šut napadača domaćih Matijaševica iskosa sa desne strane, brani Kostić

4

5

28. minut Đorović prodire po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac i centrira, ali Kostić ,,čita,, njegovu nameru.

31. minut Faul za domaće sa desne strane u visini šesnaesterca. Dobar centaršut, ali Kostić opet  sigurno hvata loptu.
34. minut  Bek gostiju Jovanović pravi faul na 40 metara od gola i dobija žuti karton, to mu je četvrti u ovom prvenstvu.

Ima i Piroćanaca na tribini.

1

44. minut Šansa utakmice! Mladi centarfor Đurić, koji je igrao umesto Marka Mančića, imao je visoku temperaturu, bio je  sam pred golmanom domaćih, ali se u odsudnom trenutku spetljao, odbijenu loptu neko od naših igrača nije uspeo da prihvati.

2

3

49. minut  Nova prilika za ,,bele,,! Čolović šutira sa ivice šesnaesterca u gornji desni ugao gola domaćih. Golman spašava siguran gol!!!

51. minut Domaći igrač Čordašić  grubo sprečava kontru Ristova i dobija žuti karton. Bila bi to izgledna prilika za Radnički!
61. minut  Gosti daleko nadmoćniji i superiorniji u nastavku. Dva vezana kornera za Radnički, ali bez završnice.
 Radnički igra bez Ožegovića, koji ima kartone. Bulajić danas poslednji put u ovoj sezoni sedi na klupi, jer iduće sedmice  mora na operaciju prepona.  Na klupi je i  kapiten belihMarko Mančić, koji je celu noć bio pod temperaturom.

68. minut Spasić dobija žuti karton zbog nešto grubljeg starta s leđa.
70. minut Posle prodora Čolovića i centaršuta po zemlji, Spasić šutira iz povoljne pozicije, ali neko od domaćih blokira udarac.
71. minut Izmena u redovima Radničkog, umesto Spasića ulazi Stojanović.

6

78. minut  Šansa za domaćina. Centaršut sa leve strane, lopta je pala na peterac, zahvatio je neko od domaćih igrača, ali, srećom po Radnički, loše, pa je lopta završila visoko preko prečke.

79. minut   Radnički nastavlja da napada. ,,Beli,, žele petu pobedu! Domaći opet sprečavaju kontru Piroćanaca žutim kartonom. Ovog puta srušen je Stefan Stojanović.
85. minut I dalje bez golova, iako gosti stalno prete pred golom veoma dobrog čuvara mreže Krunića
Navijači, kojih ima oko 700, zajedno sa igračima Odžaka sve češće vrše pritisak na sudiju, ali se on ne podleže pritisku. Šegrt je sudio ,,iz udžbenika” !

90. minut Izmena, ulazi Milić a izlazi povređeni Boža Mančić.

r

93. minut KRAJ utakmice, Radnički je i peti put za redom ostao neporažen i skoro 500 minuta golman Kostić, koji je i ovde u Odžacima bio jedan od junaka, nije savladan. Bravo za sve fudbalere Radničkog, koji su danas ostavili srce na terenu!