PLS: Sloboda ipak bolja od ČSK Pivare 4:2

ČSK je igrom i šansama u prvih pola sata zaslužio vođstvo do koga su pivarci došli iz prvog šuta na gol. Plavšić je iskosa sa 25 metara iznenadio Tasića, lopta je završila u donjem desnom uglu. Iz slične pozicije Davidom je za malo bio neprecizan, a opasne šuteve iz srca šesnaesterca Nikodijevića i Jevića zaustavljao je Tasić.

Do prve šanse domaćin dolazi u 38. minutu, posle Miličićevog centaršuta i Đerićevog šuta glavom sa šest metara, Tankosić je loptu izbio u korner. Posle ubacivanja lopte iz ugla, i nesporazuma Kerkeza i Plavšića, lopta za malo da završi u mreži. U 41. minutu Nešović izbija ispred Tankosića, golman ČSK odlično interveniše, ali je već u narednom minutu pogrešio je kod istrčavanja, posle kornera, u skoku najviši je štoper domaćih Nikolić i lopta završava u nezaštićenoj mreži. Pred odlazak na odmor Đerić i Tomović su krenuli na centriranu loptu, utisak je da je napadač domaćih povučen, zbog čega je lopta bila brža i zavšila u gol-autu.

Na početku drugog poluvremena dva gola kojima su kumovali golmani. Najpre su se radovali gosti, posle kornera Tasić kratko izbija loptu, Žakula je sa desetak metara prosleđuje u mrežu. Posle manje od tri minuta, Jeremić iz slobodnog udarca ubacuje loptu pred gol,, opet je Nikolić najviši u skoku, samo je očešao loptu, dovoljno da iznenadi Tankosića – 2:2.
Nakon toga na scenu stupa Uroš Đerić, centarfor Užičana kao da je hteo da da do znanja da i napadači nisu bez municije. U 73. minutu Miličić se izborio za loptu na krilu, zavrnuo do Đerića, kome nije trebalo mnogo postora da snažnim šutem natera Tankosića na kapitulaciju. Sedam minuta kasnije, Đerić je povukao loptu paralelno sa šesnaestercem, odapeo iz sve snage, još jednom nedostižno za golmana ČSK-a.

SLOBODA: Tasić, Miličić, Vidić (83. Vučković), Nikolić, Joksimović, Nešović (56. Emeka), Jeremić, Vujić (64. Milanović), Vukmirović, Namani, Đerić.

ČSK: Tanković, Tomović, Jević, Vujošević (46. Marković), Kerkez, Plavšić, Mezei, Nikodijević (55. Stepanov), Vukasović (65. Kostić), Davidov, Žakula.

Jagodina 0 : 2 Inđija
Dinamo 1 : 2 Budućnost
Bežanija 0 : 0 OFK Beograd
Mačva 3 : 0 Sindjelić
Sloboda 4 : 2 ČSK Pivara
Zemun 0 : 0 BSK Borča