PLS: Proleter - Novi Pazar 3:0

Proleter nastavlja sa odličnim igrama i još bolji rezultatima u prvoj fudbalskoj ligi Srbije, pa su tako u 6. kolu stigli do četvrte, rutinske pobede u ovoj sezoni, ovoga puta nad Novim Pazarom rezultatom 3:0. Egzibicionom i odlučnom igrom Novosađani kreću dosta agresivno i ofanzivno već od samog početka, a prvu dobru šansu propuštaju već u uvodnim trenucima meča kada je Kovačević šutirao glavom i za malo ostao neprecizan. U 13. minutu prva radost za navijače Proletera. Vislavski je lepo prošao po desnoj strani, idealno centrirao na drugu stranu gde se nalazio Damjanović koji lako matira nemoćnog Pustinjakovića za 1:0.

Posle primljenog pogodka kreću i Pazarci nešto ofanzivnije i stvaraju nekoliko odličnih šansi koje još bolje zaustavlja mladi Jelić , čuvar mreže Slanobaraca, a najbolje šanse za goste prpustili su Prodanović i Babić.Ipak u finišu utakmice prodorni Savo Kovačević šutira topovski po golu Pustinjakovića koji uspeva samo da odbije loptu na koju naleće Vislavski i povećava prednost Proeltera na 2:0.

Ovim rezultatom se završilo prvo poluvreme, a već u uvodnim minutima drugog poluvremena Pazarci stvaraju prvu dobru šansu kada je Matić uspeo da se oslobodi svog čuvara, okrene ka golu i pogodi stativu tako da su slanobarci u ovoj situaciji imali i dosta sreće pa se rezultat nije menjao. Kazna za propušteno stigla je već u 51. minutu utakmice kada je Damjanović opet proleteo kroz odbranu Pazaraca a Višković ga je u nastavku akcije nepropisno oborio u svom kaznenom prostoru što je bilo dovoljno sudiji Spasiću da pokaže na belu tačku, siguran realizator bio je Rašiovan za ubedljivih 3:0.

Do kraja utakmice još dve stopostotne šanse za Proleter u kojima su se našli Sekulić i Kovačević, ali je i Pustinjaković bio na visini zadatka tako da se rezultat do kraja utakmice nije menjao. U finišu utakmice, zbog drugog žutog kartona iz igre je morao Vislavski tako da je Proleter u nadohnadi vremena ostao sa igračem manje na terenu.

Posle ove pobede Novosađani ostaju na prvom mestu na prvom mestu sa istim brojem bodova kao i Zrenjaninski Banat. U narednom kolu Proleter će gostovati Radničkom u Somboru.

Kolubara 0 : 0 Zemun
Srem 1 : 1 Novi Sad
Banat 1 : 1 BASK
Napredak 1 : 0 Bežanija
Dinamo 0 : 0 Radnički 1923
Sinđelić 2 : 0 Radnički (S)
Proleter (NS) 3 : 0 Novi Pazar
Teleoptik 1 : 1 Mladost (L)