28.09.2016 Administrator

Kragujevčani bolji i od Sloge

"Pao"je još jedan prvoligaš! Košarkaši KK Radnički 1950 savladali su večeras u prijateljskoj utakmici u kragujevačkoj hali "Jezero"kraljevačku Slogu rezultatom 72:67 (21:18, 19:18, 15:9, 17:22). Bilo je to, po ko zna koji put veče Nikole Kostića, najboljeg igrača našeg kluba u pripremnom periodu.

Videlo se još od prve četvrtine, da podmladjeni kraljevački prvoligaš, neće moći da parira raspoloženim kragujevčanima. Pred oko dve stotina gledalaca, Kostić je demonstrirao sve svoje kvalitete. Ponovo je u našem timu dobru partiju pružio i novajlija, mladjani centar Beloica. Kod gostiju , istakli su se u ovoj četvrtini kapiten Matović i Pavlović i na kraju je rezultat bio 21:18.

U drugoj četvrtini na scenu stupa i nekadašnji osvajač zlatne medalje na evropskom prvenstvu sa juniorskom reprezentacijom Srbije, Miloš  Tripković, koji je sa kapitenom Draškovićem i neumornim organizatorom igre  Nenadom Tanasijevićem, davao ton igri "Crvenih". Nisu se ni gosti predavali, Simeunović je postizao trojke, kada se činilo da će se naši momci rezultatski"odlepiti"i na odmor se, ipak otišlo rezultatom 40:36 za KK Radnički 1950.

U trecoj četvrtini, više prostora u igri našeg kluba, dobio je i jedan od  najboljih igrača prošlogodisnjeg prvenstva Filip Lalović, i tempo igre nije padao. Bilo je tu mnogo lepih asitencija, dobro odigranih kontranapada, i čini se da konture igre našeg kluba već vide, što ohrabruje pred predstojeće takmičenje u II ligi. Goste u ovako podmladjenom sastavu, verovatno očekuje borba za opstanak u KLS-u. Sigurna igra kragujevčana donela je uverljivo vodjstvo na kraju ovog perioda 55:45.

U poslednjem delu (što je bilo i očekivano) obzirom na seriju teških provera u proteklom periodu, došlo je do pada u igri kragujevčana. Iskoristili su to gosti predvodjeni Matovićem i Pavlovićem, pa se u ušlo u, donekle neizvesnu završnicu. Da ne dodje do iznenadjenja, pobrinuli su se oni od kojih se to najviše i ocekuje, najiskusniji Nenad Tanasijević i kapiten Drašković, potpomognuti "letećim"jagodincem Kostićem. Pokazali su naši momci da će u novom prvenstvu druge lige, predstavljati"tvrd orah"mnogim ekipama. Sigurno su naši momci priveli meč kraju, i savladali favorizvane kraljevčane rezultatom 72:67.

I večeras su kragujevčani "NA KRILIMA ORLA" pokazali probirljivoj kragujevačkoj publici, da pod vodjstvom mudrog stratega Igora Todorovića mogu mnogo. Zato apelujemo na sve strukture u gradu Kragujevcu da stanu iza ovih momaka, koji bi u budućnosti mogli da donesu mnogo radosti ovom gradu. Trener gostiju afirmisani Boško Djkokić, nije krio  posle utakmice da je odusevljen izdanjem kragujevčana, i poželeo mnogo uspeha u nastupajucćem prvenstvu druge lige.

HALA "JEZERO"U KRAGUJEVCU. GLEDALACA: 200. SUDIJE (RADOSAVLJEVIĆ, MATIĆ I PETRONIJEVIĆ SVI IZ KRAGUJEVCA).

KK RADNIČKI 1950: KOSTIĆ 23, LALOVIĆ 2, LAKIĆEVIĆ , NEDELJKOVIĆ 3, SAVIĆ, HUKIĆ, TRIPKOVIĆ 15, STOJANOVIĆ 2, POPOVIĆ 4, J. TANASIJEVIĆ, BELOICA 12, DRAŠKOVIĆ(KAP. )7, N. TANASIJEVIĆ 4. TRENER: IGOR TODOROVIĆ

KK SLOGA (KRALJEVO):   STAMENIĆ 7, VORKAPIĆ 5, TODOROVIĆ 7, MATOVIĆ(KAP. )15, VUKSANOVIĆ 4, SIMEUNOVIĆ 9, MIHAJLOVIĆ, PAVLOVIĆ 19, SIMOVIĆ 1, JONČIĆ, ERAC. TRENER: BOŠKO DJOKIĆ.

Mladost Admiral 78 : 83 OKK Beograd
Spartak 85 : 70 Napredak Rubin
Borac 83 : 57 Sloga
Konstantin 79 : 85 Smederevo 1953
Dynamic BG 99 : 93 Beovuk 72
Dunav 98 : 87 Metalac