Trsteničani prekinuli neuspešnu seriju

Za razliku od prethodnih tri susreta trstenički fudbaleri su u 7. kolu Srpske lige Istok zabeležili minimalnu ali vrednu pobedu na svom stadionu. Pred 200 gledalaca oni su savladali posle bolje i kvalitetnije igre OFK Sinđelić iz Niša rezultatom 2:1. Gosti su u većem delu susreta bili bolji tim ali nisu uspeli posle nekoliko šansi da savladaju golmana domaćih Milanovića. Zrelu priliku u 16. minutu utakmice propustio je gostujući igrač Alija, nešto kasnije isti slučaj i neuspeo pokušak gotovo iz mrtvog ugla kapitena trsteničana Nenada Vasića, koji je šutirao loptu pravo u golmana gostiju Babića. Ipak u 37. minutu domaći su pogodkom Nenada Vasića došli u vođstvo od 1:0.

Utakmica u Trsteniku

U nastavku susreta nišlije se otvaraju i u 48. minutu uspeli su da izjednače rezultat na 1:1 zahvaljujući nespretnoj intervenciji Milanovića pa je Petrović odbijenu loptu sproveo u nebranjenu mrežu domaćih. Trste ničani su i nastavku susreta dominirali imali šanse ali ih nisu iskoristili Radivojević i Srejić. U 89. minutu utakmice najbolje ocenjeni igrač ovod susreta Vladimir Simović postiže pogodak i konačan rezultat za pobedu domaćina 3:1. Glavni sudija Stefan Filipović iz Jagodine dobro je sudio i podelio osam žutih kartona, domaćim igračima S.Kneževiću, Ristiću, Simoviću, Mitru Radivojeviću i kapitenu Nenadu Vasiću,kao i gostujućim igračima Mijatoviću, N.Jovanoviću i Mitiću.

Radnički (S) 1 : 2 Moravac Orion
Tabane 1970 1 : 0 Jedinstvo (P)
Pukovac 1 : 1 Temnić 1924
Vlasina 1 : 1 Dunav
Sloga (D) 0 : 1 Jedinstvo (B)
Timok 2 : 0 Ozren
Trstenik PPT 2 : 1 OFK Sinđelić
Car Konstantin 2 : 2 Radan