OFL Pećinci: Hajduk 1932 – Donji Srem 2015 0:3

Posle desetak godina, fudbalski klubovi iz Šimanovaca i Pećinaca odigrali su međusobno prvenstveni meč. Nekada su tribine u Šimanovcima bile prepune u ovakvoj prilici. Međutim, istorija je istorija – stvarnost nešto drugo.

Akteri derbija

U prvih dvadesetak minuta derbija 4. kola OFS Pećinci viđeno je malo od svega onog što bi trebalo da krasi fudbal. Razlišljalo se tada kako sastaviti što korektnije izveštaj kada je novinarska beležnica bila prazna. Međutim, u 20. minutu promena rezultata: Miličević sa leve strane ubacuje loptu iz ugla pred gol domaćina. Lopta dobija čudnu putanju i na opšte iznenađenje, golmana Mandića, pogotovo, završava u mreži! Zaista – čudan gol! Do kraja poluvremena ništa vredno pažnje nije zabeleženo.

Gužva pred golom gostiju

Nastavak utakmice, bar na prvi pogled, počinje angažovanijom igrom Hajduka 1932. Tošović u 47. minutu sjajno izvodio slobodan udarac. Međutim, i golman Jelača je na visini zadatka: odlično interveniše i odbija loptu u korner. Dvadesetak minuta kasnije Jelača je, opet, u „glavnoj ulozi“: ubačenu loptu pred svoj gol, jednostavno, spušta pred noge Ignjatoviću, koji ne koristi „poklon“ i ne poravnava rezultat. Minut – dva kasnije viđen je je lep šut mladog Dinčića, kada pogađa prečku gola Mandića. Pokušavao je domaćin, pomalo stihijskim napadima, da uradi nešto više, ali, bez uspeha. S druge strane, stvarao je mnogo prostora za brze kontre fudbalerima iz Pećinaca. U 75. minutu dobro odmerenim lob – udarcem, kontru je materijalizovao iskusni Mitrović za 0:2. Nešto kasnije, Stojčevi, propušta sjajnu priliku da „stavi tačku na i“. Ipak, u 87. minutu Stefan Ilić postiže gol za konačnih 0:3.

- U ovom trenutku Donji Srem 2015 je spremnija ekipa – izjavio je Tomislav Ćirković, trener Hajduka 1932 - Nasledili su nešto od „velikog Donjeg Srema“: nekoliko igrača koji imaju kontinuitet treninga, što je i presudilo derbi. Zadovoljan sam što su se moji igrači ponašali kako je i dogovoreno, te nije bilo nikakvih neprijatnih situacija. Rezultat je mogao biti i obrnut. Jednostavno, gosti su bili spremnija ekipa i ja im čestitam na pobedi.

Prvi gol Donjeg Srema 2015

Trener Donjeg Srema 2015, Nebojša Jovanović, nije krio razočarenje.

- Iskren da budem, mene je sramota što je ovo trebalo da bude derbi. Derbi samo po nazivu: igra je bila očajna! Bez obzira na pobedu, mene je sramota zbog igre Donjeg Srema 2015. Mogu slobodno reći: slučajna i srećna 3 boda.

Strelci: 0:1 Miličević u 20. 0:2 Mitrović u 75, 0:2 Stefan Ilić u 75. minutu. Šimanovci: Igralište Hajduka 1932. Gledalaca: 150. Sudija: Jovanović (Popinci). Žuti kartoni: Mihić (Hajduk 1932), S. Ilić (Donji Srem 2015).

HAJDUK 1932: Mandić, Mihić, Jezdimirović, Aleksić, Svilar, Tošović, Vojkić (od 70. Jovanović), Ilić (od 46. Vagić), Ignjatović, Živković (od 50. Krkobabić), Živanović.

DONJI SREM 2015: Jelača, Drpa, Kokinović (od 17. Karić), Babić, Lazić, Miličević, Dinčić, Poznanović (od 65. Stefan Ilić), Siniša Ilić, Stojčević, Mitrović.

Sloven 2 : 2 Lovac
Hajduk 3 : 0 Šumar
Kameni 3 : 0 Srem
Sremac 3 : 0 Mladost
Donji Srem 2015 6 : 0 Vitez