Mladi nerešeno sa Libanom

Mlada reprezentacija Srbije u ragbiju 13 (igrači do 21 godine starosti) igrala je nerešeno 18:18 (10:8) protiv odgovarajuće selekcije Libana u prijateljskoj utakmici na terenu SC Inge na Zvezdari. Meč je igran u okviru mini turneje Libanskog saveza, tokom koje će se u subotu 25. septembra ove ekipe susresti još jednom.

U duelu dva veoma talentovana tima, viđena je velika borba – Srbija je držala kontrolu u prvom poluvremenu zahvaljujući esejima Vojinovića i Vukanovića, te pretvaranju Stošića, iako su gosti dva puta vodili.

Već na startu drugog dela domaćin uvećava vođstvo drugim esejem Pavla Vojinovića, međutim, na drugoj strani Sabat u 53. minut postiže takođe svoj drugi esej, da bi Marhaba uspešnim poentiranjem devet minuta kasnije doneo preokret. Sa rezultatskim minusom u poslednjih desetak minuta, Srbija je žestoko napadala i nagrada je došla u vidu eseja Vladimira Milutinivća u poslednjim trenucima meča, čime je izbegnut poraz.

Zadovoljni smo ovom proverom, iako smo se iskreno nadali pobedi na svom terenu. Međutim, Libanci imaju jako dobru ekipu, a za dosta momaka u našoj ekipi ovo je prvo ozbiljnije međunarodno iskustvo. U subotu nas očekuje isti rival i pokušaćemo da ispravimo do tada greške i pokažemo se u još boljem svetlu – izjavio je posle meča selektor Srbije Admir Hadžić.

Drugi duel u okviru turneje Libana po Srbiji, ove dve mlade reprezentacije odigraće u subotu 25. Septembra (16.00) na stadionu FK Heroj Polet u Jajincima.

SRBIJA MLADI – LIBAN MLADI 18:18 (10:8)

Eseji: Vojinović (’6, ’42), Vukanović (’26), Milutinović (’80) - Agha (’3), Sabat (’13, ’53), Marhaba (’64).

Pretvaranja: Stošić 1/4, Aslan 1/4.

SRBIJA MLADI: Mora, Vojinović, Radić, Marković, Čengaj, Čarapić, Stošić, Abidinović, Stojković, Ristić, Kovač, Petrović, Bibić. Rezerve: Pavlović, Arsić, Vukanović, Milutinović.

LIBAN MLADI: Džon, Savadago, Sabat, Bouls, Mansur, Šidink, Aslan, Al Murdua, Furah, El Jar, Rik, Aja, Kazbek, Hadad, Marhaba, Mekar, Akr.

Stadion: SC Inge, Zvezdara. Gledalaca: 100. Sudija: Radoslav Novaković (Srbija).