Neki novi klinci

Posle jučerašnje prve pobede Poleta 57 iz Milutovca nad sjajnom ekipom Trudbenika iz Stalaća od 3-1, postavlja se pitanje da li je ekipa Poleta 57 i pored velikog broja pojačanja ove godine, spremna na velike izazove u drugoj Rasinskoj okružnoj ligi.

Kao što je mnogima poznato, ovaj tim je prošle godine zablistao tek pred sam kraj sezone, a ovu je počeo sa dva poraza na gostovanjima u Lozni i protiv ekipe iz Izbenice. Očekuje se da se ekipa uigra i da u narednim kolima neće biti lak zalogaj za ostale timove, i da polako počne da podiže formu. Sastav je podmlađen, i svesni su da će rezultati dolaziti nakon velikog truda i zalaganja čitave ekipe.

No, da pređemo na tok jučerašnje utakmice...

Počelo je izuzetno fer i korektnom igrom na obadve strane, šanse su se ređale, ali mreže su mirovale... Obilje prelepih prodora i šuteva domaćina je otišlo u nepovrat, a i gosti su istrčali par kontri odajući utisak veoma opasnog protivnika. A onda je domaćin je poveo u 37. minutu prvog poluvremena pogotkom Zlatka Jugovića, i s tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu su gosti u prvih 10 minuta preuzeli inicijativu i posle nekoliko kornera kaznili domaćina za lošu igru. Domaćin se trgnuo nakon primljenog gola i zaigrao mnogo ofanzivnije, što su i krunisali pogotkom u 70. minutu. Sjajan prodor Milana Vesića po desnoj strani, još lepša asistencija za mladog Paju Radovanovića kome nije bilo teško da loptu sa 5 metara smesti iza leža gostujućeg golmana, 2-1 za Polet. Nakon nekoliko minuta gosti su imali priliku da izjednače, ali fantastična parada novog golmana Poleta Luke Vasića, i mreža je netaknuta. Odmah posle par akcija domaći povisuju na 3-1 golom Milana Vesića, i to je bilo sve što se tiče golova na ovoj utakmici.

Međutim, postoji još nešto na šta bih skrenuo pažnju... Biću objektivan koliko god to bude bilo moguće, i izabrati što blaže reči da opišem ono što se dogodilo u zadnjih 10 minuta utakmice. Bilo je tu svega samo ne fudbala između igrača na terenu. Situacija se zakuvala između dvojice igrača čija imena neću da pominjem. Posle mnogo guranja i sitnih faulova između pomenutih, došlo je do verbalnog duela, mnogo pogrdnih reči izrečenih iz usta ova dva aktera, dok su igrači obadva tima pokušavali da smire strasti između njih, arbitri su stajali po strani ne preduzimajući apsolutno ništa.

I naravno, zaključak.  NE ŠALJITE DECU DA ODRAĐUJU POSAO MUŠKARACA!!! Ovo se odnosi na fudbalske sudije.

Mladost 3 : 1 14. Oktobar
Stari Trstenik 4 : 5 Beli Orlovi
Borac 0 : 0 Gradina
Jugovići 4 : 2 Rubin (Z)
Rubin (DS) 1 : 2 Donji Kopaonik
Sloga 1 : 2 Varvarin
Polet 57 3 : 1 Trudbenik