ZM : Trio na čelu, kvartet bez trijumfa

Poslednjeg avgustovskog vikenda odigrano je treće kolo Zone Morava.I dalje primat drže domaći,još izraženije nego u prethodnih 180 minuta fudbala.Strelci popravljaju formu iz kola u kolo,pa je 25 golova na osam susreta sasvim zadovoljavajući prosek.“Gostio“ se jedino Tutin a remi je viđen na Gradskom stadionu u Kraljevu.Preostalih šest duela okončani su „kecom“.

Dugo je trebalo čačanskoj Slobodi da slomi otpor žilavih Milanovčana.Ipak,Spasojević je dva minuta pre kraja,pogodio za drugu ovosezonsku „trojku“.Dovoljno da se tim iz Velike Kolonije nađe na deobi prve pozicije.Tutin je odneo ceo plen iz Kragujevca i ostao neporažen na drugom gostovanju.Tutinci su odigrali na sebi svojsten način,tvrdo i disciplinovano a trijumfovali su golom Selmina Džudževića.Sloga nije uspela da nadvisi Orlovac uprkos dominaciji tokom susreta.Mrčajevčani odnose deo plena kojim mogu biti veoma zadovoljni,posebno zbog činjenice da je renomirani rival imao igrača više poslednjih dvadesetak minuta.Dragačevo je i dalje na „nuli“.Na gostovanju Karađorđu nisu uspeli da pruže značajniji otpor i Ribničani su lako došli do pobede.Jedino što su gosti uspeli bio je gol,koji je stigao kasno,jer je već tada bilo nedostižnih 3-0.Raščani su opravdali ulogu favorita i donekle se iskupili za neuspeh u prethodnom duelu.Savladana je Sušica,bez većih problema.Već naredne nedelje Bane će biti u prilici da odmeri snage sa direktnim konkurentom za „pol poziciju“.U goste stiže čačanska Sloboda.Radnički iz Kovača nastavio je sa dobrim partijama pred svojom publikom.Posle trijumfa nad Trepčom na premijeri,sada je poražena Slavija.Kragujevčani su tako doživeli prvi ovosezonski poraz i prvi put vadili loptu iz mreže.Takođe,prvi put su igrali van Kragujevca.Voljom žreba Trepča je tek u trećem kolu bila domaćin.I to uspešan.Tim iz Lađevaca savladan je rezultatom 2-1 što je ekipu iz Kosovske Mitrovice svrstalo u grupu klubova sa četiri osvojena boda.Dobrim startom sezone može se pohvaliti i Ovčar.Duel sa starim rivalom iz Miokovaca,Markovičani su rešili u svoju korist.Meč je obilovao golovima a dvostruki strelac kod domaćih bio je Simeunović.

Napadač Ovčara Nikola Simeunović (bela oprema) - dvostruki strelac u prvom i trećem kolu