Omladinci Radničkog poraženi od Zvezde

Omladinci Radničkog nisu uspeli da još jednom pobedom nastave takmičenje u Omladinskoj ligi Srbije. Na Čairu, pred oko 200 gledalaca, poraženi su od svojih vršnjaka iz ekipe Crvene zvezde rezultatom 3:1. Gol za domaće je postigao Stefan Mihajlović u 13. minutu.

Uvodni minuti meča su protekli u igri na sredini terena bez izrazitih šansi za gol, onda je Radnički poveo. U 13. minutu, posle izvedenog slobodnog udarca sa boka, golman Savić je kratko odbio loptu, a u velikoj gužvi najbolje se snašao Mihajlović, koji je oštrim udarcem po zemlji savladao čuvara mreže gostiju.

Primljeni gol je prenuo omladince Crvene zvezde, koji su od tog momenta preuzeli inicijativu i sve jače počeli da stežu obruč oko gola Radničkog. Nakon kolosalne šanse Panovića i stative koju je pogodio Stanojev, gosti su izjednačili na 1:1 u 39. minutu. Romanić je poveo loptu pored aut-linije i predriblao nekoliko igrača odbrane Radničkog, a onda je u srcu šesnaesterca pronašao slobodnog Cvetkovića koji je oštrim udarcem plasirao loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena gosti su mogli do potpunog preokreta, a samo zahvaljujući hrabrim i pravovremenim intervencijama golmana Kojića, koji je u nekoliko situacija “jedan na jedan” spašavao svoj gol, rezultat se do odlaska na odmor nije menjao.

Onako kako se završilo prvo poluvreme, nastavilo se drugo. Omladinci Crvene zvezde su imali veći posed lopte, a domaći su se, pod njihovim pritiskom, sve više povlačili ka svom golu. Ipak, prvu veću šansu za gol u drugom poluvremenu imao je Radnički. Lazar Nikolić se stuštio u kazneni prostor gostiju obišao i golmana Savića, ali je lopta, na njegovu žalost, bila brža od njega i pobegla mu u gol-aut.

U 57. minutu Zvezda je preokrenula. Romanić je iskoristio neodlučnost odbrane Nišlija, presekao jednu loptu, i zaobišavši golmana Kojića, postigao gol za 2:1.

Nakon primljenog gola omladinci Radničkog su delovali nešto organizovanije i ambicioznije su krenuli ka golu gostiju, ali je najpre Stevanović u 62. minutu za delić sekunde zakasnio da zakuca glavom loptu u gol, a Stefanović je u 72. minutu dobro tukao glavom ali je pogodio samo gornji deo prečke.

Gosti su to iskoristili, u finišu meča su ponovo imali više od igre i u 86. minutu, Cvetković je oštrim udarcem naterao golmana domaćih da kapitulira po treći put.

Bilo je to konačnih Radnički-Crvena zvezda 1:3.

RADNIČKI NIŠ : CRVENA ZVEZDA 1:3 (1:1)

Stadion Čair
Gledalaca oko 200
Sudije: Nemanja ĐURĐEVIĆ (Kruševac), Milan MINIĆ (Niš), Bojan SRETENOVIĆ (Kruševac)
Žuti kartoni: Mihajlović, Nikolić, Stojanović (Radnički Niš)
Strelci: 1-0 u 13′ Mihajlović, 1-1 u 39′ Cvetković, 1-2 u  57′ Romanić, 1-3 u 87′ Cvetković.

RADNIČKI NIŠ: Kojić, Trojanović (od 56′ Stojanović), Ristić, Stevanović, Mihajlović (od 79′ Stanojević), Ivanović, Nikolić, Ćirković (od 83′ Arsić), Jovanović (od 56′ Topalović), Mitrović (od 89′ Stanković), Listeš (od 68′ Zeka).

CRVENA ZVEZDA: Savić, Bogdanović, Terzić, Rakić, Pejović (od 90′ sarić), Račić, Cvetković (od 89′ Milić), Ilić (od 89′ Goranović), Romanić (od 89′ Krstić), Panović (od 51′ Mihajlović), Stanojev (od 71′ Adžić).

Spartak ŽK 0 : 4 Partizan
Čukarički 1 : 1 OFK Beograd
Jagodina 1 : 0 Radnički (P)
Radnički (N) 1 : 3 Crvena zvezda
Radnički (V) 1 : 2 Mačva
Lokomotiva 1 : 1 Rad