Srpska liga: Nišlije remizirale na startu

U uvodnom kolu Srpske lige Istok za sezonu 2016/2017 ekipe Cara Konstantina i Sinđelića odigrale su nerešeno na gostovanjima u Pukovcu i Svilajncu. Voljom žreba “carići” su na startu takmičenja gostovali novajliji u ligi ekipi Pukovca, a sva uzbuđenja viđenja su u završnici i stala su u 3 minuta.

Prvo je domaći sastav poveo u 78. minutu preko Nikolića, da bi već u 80. minutu tim sa Bubnja izjednačio golom Mitrovića, pa je nakon 90 minuta igre utakmica završena rezultatom 1:1.

Trener Nišlija Dobrivoje Đurđević izrazio je zadovoljstvo pruženom partijom njegovih izabranika.

Izuzetno teško gostovanje. Moram da budem zadovoljan igrom, jer smo mlada ekipa, novoformirana, a gostovali smo timu koji će na svom terenu namučiti sve ekipe u ligi. Gol smo primili sopstvenom greškom, ali smo brzo nadoknadili zaostatak. Mislim da je ovoj ekipi potrebno još vremena da se odigra i da ćemo biti bolji kako prvenstvo bude odmicalo - istakao je on.

Drugi niški srpskoligaš Sinđelić odigrao je meč bez golova u Svilajncu protiv domaćeg Radničkog. Durlanci su bili bolja ekipa na terenu, ali to nisu uspeli da materijalizuju pogotkom i da u Niš ponesu sva 3 boda.

Očekivali smo tešku utakmicu i u najavi smo bili zadovoljni bodom, ali je razvoj situacije na terenu pokazao da smo bolja ekipa i da smo bili bliži pobedi. Činjenica da je golman Radničkog proglašen igračem utakmice dovoljno oslikava stanje stvari, malo nas i lopta nije htela, ali ne mogu da budem nezadovoljan bodom - rekao je trener Sinđelića Zoran Dimitrijević.

U drugom kolu, koje je na programu narednog vikenda, Sinđelić će dočekati Tabane iz Jagodine, a na Bubnju će gostovati Vlasina.

Moravac Orion 0 : 1 Sloga (D)
Vlasina 0 : 1 Timok
Pukovac 3 : 5 Trstenik PPT
Tabane 1970 1 : 1 Car Konstantin
Radnički (S) 1 : 1 Radan
Jedinstvo (P) 2 : 0 OFK Sinđelić
Temnić 1924 2 : 2 Ozren
Dunav 3 : 0 Jedinstvo (B)