Održan Memorijalni turnir "Srećko Cicović Cile"

Dana 30. i 31.07. 2016. godine održan je peti po redu Memorijalni turnir "Srećko Cicović Cile" u organizaciji FK Železničar iz Požege. Turnir je posvećen Srećku Cicoviću sekretaru FK Železničara iz Požege od osnivanja kluba do trenutka kada je preminuo, a to je 26 godina neprekidnog rada u sportu.

Na turniru su učestvovali: FK Sloga Požega član Srpke lige zapad, FK Sloboda Čačak član zone Morava, FK Ježevica iz Ježevice član  Zlatiborske okružne lige i domaćin FK Železničar iz Požege član Zlatiborske okružne lige.

Prvog dana turnira sastali su se FK Sloga - FK Ježevica i FK Železničar - FK Sloboda. U prvoj utakmici FK Sloga je pobedila FK Ježevicu rezultatom 4:0, a u drugoj utakmici FK Sloboda je pobedila FK Železničar rezultatom 3:1 u veoma neizvesnoj završnici utakmice.U obe utakmice viđen je veoma kvalitetan fudbal sa puno prilika za postizanje golova. Posebno je bilo zanimljivo u drugoj utakmici gde je domaći Železničar pružio izuzetan otpor Slobodi koja je rang više. Do 91. minuta rezultat je bio 1-1, a onda Sloboda postiže dva gola u sudijskoj nadoknadi vremena i zasluženo slavi.Naime igrači Železničara sjajno su parirali Slobodi svih 90 minuta i ne bi bilo nimalo ne zasluženo da je došlo do izvođenja jedanaestraca.Svi prisutni su se složili kao i trener gostiju Kovačević da je najrealnije bilo da se pobednik reši izvođenjem jedanaesteraca.

Drugog dana turnira u borbi za treće mesto sastali su se FK Železničar i FK Ježevica. U veoma tvrdoj utakmici gde u prvom poluvremenu nije bilo golova Železničar  u drugom poluvremenu preuzima totalnu inicijativu i slavi rezultatom 2:0 golovima centarfora Kostića.

Igrama na ovom turniru FK Železničar je pokazao da će u narednom prvenstvu biti kandidat za najviši plasman.

U finalnoj utakmici sa puno neizvesnosti i prilika za postizanje golova FK Sloga je više nego zasluženo  pobedila FK Slobodu rezultatom 2:0 i tako osvojila prvo mesto na ovom turniru. Za najboljeg igrača turnira proglašen je trener i kapiten domaće ekipe Železničara Đurić Nikola.

Prvi partizan 0 : 3 Perućac
Soko 3 : 7 Čajetina
Višesava 2 : 1 Crnokosa
Jasen 3 : 0 Železničar
Sevojno 3 : 0 Savinac
Polet 5 : 1 Jedinstvo
Napredak 0 : 4 Ariljska rampa