SLS : Mladost (L) - Rad 2:1

Lučanci su odlično otvorili sezonu 2016/2017. Prva „trojka“ uknjižena je protiv neugodnih „Građevinara“ a opšti utisak je,da je Mladost zasluženo došla do trijumfa.Bili su „plavo-beli“ češće u gol šansi, više imali loptu u posedu i znatno konkretnije delovali na terenu.

Već u prvom ozbiljnijem izletu na polovinu gostiju došlo je do promene rezultata. Pejovićev centaršut sa leve strane, Milosavljević glavom materijalizuje. Bio je neometan u petercu i nije pogrešio.Igrao se deseti minut. Dvanaest minuta kasnije prednost je mogla biti duplirana. Jovanović se našao u šansi,desetak metara od gola ali je traljavo zahvatio loptu, pa opasnosti po Filipovića nije bilo. Rad nikako nije uspevao da ozbiljnije pripreti a posao mu je dodatno bio otežan od 34. minuta, kada arbitar Santrač pokazuje drugi žuti karton Batesu!

Svesni prednosti, Lučanci su krenuli angažovanije i u drugom delu u nameri da novim pogotkom dođu nadomak cilja. Na isteku 50. minuta Pejović je odlično izveo slobodan udarac sa 18 metara, no Filipović odlično interveniše. I kada se to najmanje očekivalo, Rad stiže do gola,u jeku napada domaćih. Vrlo dobro je prošao Stanojević po desnoj strani, izašao pred Krznarića, oštro šutirao ali golman Mladosti uspeva da interveniše i odbije loptu. No,na pravom mestu biva Mladenović i glavom iz neposredne blizine poravnava rezultat na 1:1! Minut pedeset i osmi. Pogodak Beograđana dobro je razmrdao fudbalere u plavoj opremi,pa su u naredna tri minuta stvorili dve dobre prilike ali su Jovanović i Pejović bili neuspešni. Ipak u 62. minutu, Lučanci ponovo vode. Brzonogi Jovanović prolazi po levom boku, “zavrće“ loptu ka novajliji Zvrku, koji ne greši sa desetak metara. Rezultat 2:1 na radost više od hiljadu navijača,mahom domaćih. Nakon nove promene skora, bilo je jasno da rivali Lučanaca nemaju potrebne svežine da nešto promene. Dobro su fudbaleri Mladosti kontrolisali igru, vešto koristeći igrački suficit. Pokušavao je trener Janjić da izmenama učini svoj tim nešto ofanzivnijim, međutim ništa se konkretno nije desilo pred golom Krznarića, pa su gosti morali da čestitaju protivniku.

Premijernim izdanjem „plavo-beli“ su napravili dobru uvertiru pred komšijski derbi u Čačku narednog vikenda.

Crvena zvezda 2 : 2 Napredak
Metalac 1 : 0 Borac
Mladost 2 : 1 Rad
Voždovac 0 : 3 Spartak ŽK
Radnički (N) 2 : 1 Čukarički
Radnik 2 : 2 Javor Matis
Novi Pazar 1 : 2 Vojvodina
OFK Bačka 0 : 0 Partizan