17.07.2016 Administrator

Pet medalja za sprske kajakaške poslednjeg dana Eš-a u Plovdivu

Biljana Relić postala je prvakinja Evrope u sprintu (k-1 200m). Relićka je stazu od 200 metara preveslala za 40 sekundi 726 stotinki, ostavivši iza sebe vršnjakinje iz Ukrajine i Rusije. Biljana Relić sa dva zlata postala je najuspešnija junoiorka Srbije na Evropskom šampionatu.

Nikolina Mijušković uspislala se u istoriji srpskog kanuu osvojivši prvu medalju u ženskoj konkurenciji. Kanuistkinja Srbije u juniorskoj kategoriji je do prvog mesta i zlatne medalje došla u finalu trke c-1 200m preveslavši stazu za 48 sekundi 074 stotinke. Druga u cilju bila je Beloruskinja  a trećeplasirana predstavnica Francuske.

Simo Boltić i Vladimir Torubarov u konkurenciji seniora do 23 godine okitili su se srebrnom medaljom. Srpska kombinacija u dvosedu na 1000m izveslala finalnu trku u vremenu 3:11,624 zaostavši za pobednicima, posadom Češke za  1 sekundu 080 stotih, dok su Mađari bili trećeplasirana posada.

Nikolina Mijušković i Nikolina Milić osvojile su bronzanu medalju u A finalu discipline c-2 200m. Devojke u kanu dvokleku stazu dužine 200m preveslale su u vremenu 46 sekundi 504 stotinke. Prvo mesto u trci osvojila je posada Rusije (44,566) dok je drugoplasirana bila posada Belorusije (44,603)

Do bronzanog odličja doveslao je i muški dvosed u konkurenciji seniora do 23 godine u sastavu Bojan Milinković, Marko Dragosvljević. Stazu od 200m srpska kombinacija preveslala je za 31 sekund 273 stotinke zaostavši za pobednicima trke, posadom Italije za 0,714 stotinki. Drugopalsirana posada u trci bila je Litvanija.

Junoir Strahinja Stefanović okončao je finalu trku u disciplini k-1 200m na četvrtom mestu. Istim rezultatom, u istoj disciplini ali u konkurenciji senoira do 23 godine završio je finalnu trku Bojan Milinković . Juniorska kombinacija u dvosedu Nađa Golubov, Zorana Dolovac bila je sedmoplasirana u A finalu discipline k-2 1000m. Junior Marko Mihajlović u A finalu discipline k-1 1000m završio je trku na 6. mestu, dok je u konkurenciji seniora do 23 godine četverac u sastavu Boltić, Torubarov, Hančovski, Vekić bio četvroplasirani u A finalu discipline k-4 1000m

Boris Antić i Bojan Zdelar su u juniorskom B filnalu discipline k-2 200m zauzeli sedmo mesto, dok je kanuista Marko Damjanović u B finalu discipline c-1 200m bio petoplasirani. Dragan Hančovski u B finalu discipline k-1 1000m u konkurenciji seniora do 23 godine bio je peti.

Sa rekordnih  8  medalja kajakaša reprezentacija Srbije oprostila se od Plovdiva. Istorijski uspeh kajakaškog podmladka imaće priliku da bude nadmašen u našoj prestonici  sledeće godine kada će se održati prvenstvo Ervope za juniore i mlađe seniore(23-25.jun 2017g.) na regatnom centru  beogradske Ade Ciganlije.