MOL: Borac (L) - BMR Petlovača 3:1

Po kišovitom i prohladnom vremenu za igru, viđena je dobra fudbalska predstava u kojoj je domaća ekipa dominirala tokom celog susreta i zasluženo osvojila nove bodove. Gosti orjentisani na odbranu i kontra napade ipak mogu biti zadovoljni rezultatom jer je nepreciznost domaćih napadača spasla ih daleko ubedljivijeg poraza.

Već u 3. minutu susreta lepa prilika za domaće, ali Pavlović Milan, šutira pored gola. Atakovali su domaći tako da u 7. i 10.minutu beležimo prilike Đukić Predraga ali lopta odlazi pored stative gola na ovoj utakmici odličnog golmana gostiju Tucića. U 12.minutu susreta lep napad domaćih, Petrović Dejan pogađa prečku, a najprisebniji je bio Pavlović Milan, kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu gostiju za vođstvo i radost domaćih. U 20.minutu stopostotna prilika za domaće, ali precizan nije bio Radovanović. U 24.minutu Pavlović Milan šutira pravo u golmana gostiju, lopta se odbija do Radovanovića koji sa svega nekoliko metara nije uspeo postići pogodak kada se istakao golman Tucić. Jedan od retkih ozbiljnijih napada gostiju, u 25.minutu Atanacković sa velike udaljenosti pogađa stativu gola domaćih. Domaći prete ponovo u 37.minutu kada Petrović šutira preko gola. I kada se ovolike prilike propuste sledi kazna. Gosti iz lepe akcije varaju odbranu domaćih i u 42.minutu preko jedine svetle tačke pored golmana Tucića, u njihovim redovima Atanacković Dragana dolaze do izjednačenja. Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata.

U drugom delu utakmice, kiša pojačava da pada, ali pojačavaju tempo i domaći. U 47.minutu Sekulić dobro izvodi slobodan udarac ali brani golman gostiju. Ofanziva domaćih urodila je plodom, kada u 57.minutu nakon slobodnog udarca za domaće, Pavlović Milan postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici za sasvim zasluženo vođstvo domaćih. Golman gostiju Tucić istakao se ponovo u 61. i 65.minutu. U 75.minutu Đukić Predrag lepo šutira prema golu gostiju ali nije bilo pogotka. U 85.minutu beležimo brzu kontru gostiju gde se sve završlo dobro po domaće. U samom finišu susreta Đukić Predrag postiže treći pogodak za domaće i overava pobedu. U 90.minutu Stanojević iz lepe prilike propušta da postigne još jedan pogodak za domaće, tako da ipak ostaje 3:1.

Ipak, sasvim zaslužena pobeda domaćih, rezultatom koji zahvaljujući golmanu gostiju i nepreciznosti domaćih nije bio znatno ubedljiviji.  Čestitke domaćim na zalaganju i pobedi, kao i gostima na fer i korektnoj igri.

FK "BORAC" Lešnica – FK “BMR PETLOVAČA” Petlovača 3:1 (1:1)