Deus lako savladao oslabljene Studente

U okviru XIX kola Prve Futsal lige Deus je u Sremskoj Mitrovici savladao ekipu FON-a rezultatom 8:3. Ekipe su ušle u meč potpuno otvoreno, tako da je već u prvih par minuta bilo šansi na obe strane. Igrao se 4. minut kada je Santrač uz malo sreće postigao svoj prvi gol na ovoj utakmici. Da se gosti neće lako predati nagovestili su Šamšal i Petrov, ali je golman Antonić bio neprelazna prepreka za ekipu iz Beograda. U 8. minutu nakon kornera Tomić preciznim udarcem po zemlji smešta loptu u mrežu Pavičića. Nekoliko minuta kasnije nesmotreni Arsić smešta loptu u sopstvenu mrežu. Dragan Tomić u 15. minutu postiže svoj drugi gol na meču. Najlepši momenat na utakmici desio se dva minuta pre kraja prvog poluvremena, Slobodan Santrač razornim udarcem pogađa gornji levi ugao Pavičićevog gola za aplauz svih prisutnih u hali. Rezultatom 5: 0 završeno je prvo poluvreme.

U nastavku meča viđena je slična situacija kao u prvom periodu igre, samo što su gosti iskoristili prilike za postizanje gola koje su se ukazale.

Deus je imao dve izgledne šanse, najpre Milosavac lobuje Pavičića ali kapiten gostiju Manić izbacuje loptu sa gol linije. Nedugo zatim udarac Živanovića zavrava na stativi već savladanog golmana gostiju. Sredinom drugog poluvremena trener Majes pruža priliku oporavljenom kapitenu domaćih, golmanu Đokiću. Gosti koriste svoje prilike i u 32. minutu preko Šamšala, zatim tri minuta kasnije preko Arsića smanjuju na 5: 2. Na isteku 35. minuta Lazić postiže gol, da bi minut kasnije isti igrač namestio šansu koju Petrović uspešno realizuje za svoj prvenac u ovoj sezoni. Minut pre kraja Davor Popović upisuje se u listu strelaca, da bi konačan rezultat postavio Pešić udarcem sa distance u poslednjoj minuti utakmice.

Deus je nakon dve utakmice bez pobede u ovom meču opravdao ulogu favorita i zasluženo slavio. Ekipa FON-a i ako oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca, predstavila se Mitrovačkoj publici u lepom svetlu, malo sreće i više koncentracije pred golom domaćih nedostajalo je da se ostvari bolji rezultat.

U sledećem XX kolu ekipa Deusa gostuje ekipi Niš 92, dok će FON na svom terenu dočekati Mašinac.

KMF Deus Rol. Mošić-KMF FON 8:3 (5:0)

Dvorana: PSC Pinki, Sremska Mitrovica