Srpska liga Zapad: Smederevcima Ibar do kolena

Gosti su otišli sa Gradskog stadiona pevajući. Bolju igru u drugom poluvremenu uspeli su dva puta da krunišu i tako održe visok plasman na tabeli. Domaćini su imali idealnu priliku za pogodak u 25. minutu. U šesnaestercu Smederevaca oboren je Đorić i vrlo dobri sudija Jakovljević je s pravom pokazao na belu tačku. Zalet je uzeo upravo Đorić i još jednom se pokazalo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne treba da šutira sa bele tačke. Golman je bio savladan ali se isprečila stativa.

Ključni detalj na utakmici - promašaj Đorića sa 11 metara

U nastavku najpre je u vođstvo doveo Miović koji je jednu povratnu loptu smestio iza leđa Božovića. Na 2:0 za goste autogolom je povisio Babić koji natrčao na loptu posle centaršutr a sa desne strane. Sloga je još jednom pred svojim navijačima prikazala dosta slabosti u igri, a gosti su to obilato iskoristili.

Stanić i Filipović na utakmici Sloga - Smederevo foto: Stole

SLOGA - SMEDEREVO 0:2 (0:0)

KRALjEVO - Strelci: 0:1 Miović u 50. 0:2 Babibć (autogol) u 78. Gradski stadion. Gledalaca 100. Sudija: Mladen Jakovljević (Ljig) 7,5. Žuti kartoni: Babić (Sloga), Cigulajkić, Dobrašinović (Smederevo).

SLOGA. Božović 6,5, Drecun 6, Obradović 6, Todorvić 6,5, Babić 6, Radosavljević 6, Filipović 6 (Stolić 6), Đorić 6, Grkajac 6, Krunić 6 (Krstić -), Županjac 6 (Boričić -).

SMEDEREVO: Đorđević 7, Milosavljević 6,5, Cigulajkić 7, Sredojević 6,5, Miović 7, Stamatović 6,5 (Sočanac-), Dobrašinovć 7 (Cvetković -), Ristić 6,5, Bastajić 7,5 (Živković -), Stanić 7, Ćokić 6,5.

Igrač utakmice: Nebojša Bastajić (Smederevo).

Polet (LJ) 2 : 1 Železničar
Budućnost Krušik 2014 3 : 0 Šumadija (A)
Sloga (K) 0 : 2 Smederevo 1924
Zvižd 0 : 0 FAP
Šumadija 1903 1 : 0 Mokra Gora
Mihajlovac 1934 3 : 1 Jedinstvo