"Voša" ubedljiva

Vojvodina je bila još ubedljivija na svom terenu nego pre deset dana na Čairu. Rezultatom 4:0 su Novosađani slavili, što je bila njihova najubedljivija pobeda, a Radničkom najubedljiviji poraz, u ovom prvenstvu. Fudbaler domaćih Dejan Meleg je asistirao za sva četiri gola.

Vojvodina je povela već u 5. minutu. Nakon kornera, najviši u skoku je bio Puškarić i matirao golmana Radničkog. Meleg je izveo korner, a sa peterca je glavom šutirao u desni ugao golmana Jovanovića, Puškarić.

Uzvratio je Mrkić lepim i preciznim udarcem u 6. minutu, ali je golman Kordić bio na oprezu, načinivši lepu golmansku paradu, i izbacio loptu u korner.

U 10. minutu lepu priliku nije iskoristio Meleg. Nakon greške odbrane Radničkog, lopta je došla do fudbalera Vojvodine sa brojem 7, ali je on bio neprecizan pa je rezultat ostao nepromenjen.

U 17. minutu preslikana situacija kao kod prvog gola. Meleg je izveo korner, sa iste strane kao i kod prvog gola, odbrana gostiju nije došla do lopte, a najviši u skoku, ovog puta, je bio Sekulić i rezultat je glasio 2:0.

Od 20. minuta Radnički preuzima inicijativu, ima više loptu u nogama i vrši pritisak na gol domaćih, ali ne uspeva da stvoru izgledniju šansu za postizanje gola.

36. minutu, loptu u nogama je imao Tomić, oduzeo mu je Meleg, stiče se utisak na nedozvoljeni način, koji je prosledio do bivše “niške devetke”, a Ašćerić nije propustio šansu da poveća vođstvo Vojvodine na 3:0.

42. minutu, akcija Meleg-Trujić i na semaforu je pisalo 4:0.

Opšti utisak prvog poluvremena, a statistički podaci to pokazuju, Radnički je imao više loptu u nogama, ali je Vojvodina postizala golove. Posed lopte 55-45 u korist Radničkog, i odnos kornera 6-2 nisu bili dovoljni da Radnički ozbiljnije ugrozi gol Kordića.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja. Domaći fudbaleri su relaksiranije ušli u nastavak utakmice, imajući više nego povoljan rezultat, s druge strane, Radnički nije ozbiljnije krenuo ka golu Kordića. Rezultat se nije menjao do kraja utakmice, a od šansi koje treba izdvojiti je šansa Melega u 47. minutu i odlično izveden slobodan udarac Marjanovića u 67. minutu.

Sledećeg vikenda Radnički na svom terenu dočekuje Voždovac.

VOJVODINA : RADNIČKI NIŠ 4:0 (4:0)

STADION “KARAĐORĐE” Novi Sad
GLEDALACA oko 800
SUDIJE: Dejan DIMITRIJEVIĆ (glavni), Vladimir ČAĐENOVIĆ, Nenad KURČUBIĆ.
OPOMENUTI IGRAČI: Marko TOMIĆ (Radnički).
STRELCI: Puškarić 5. min. (1:0), Sekulić 17. min.(2:0), Ašćerić 36.min.(3:0) i Trujić u 43.min.(4:0).

VOJVODINA: Marko KORDIĆ, Dejan MELEG (od 76.min. Dejan PALOČEVIĆ), Darko PUŠKARIĆ, Nikola AŠĆERIĆ, Lazar ROSIĆ, Nikola ANTIĆ, Filip MALBAŠIĆ (od 63.min. Siniša BABIĆ), Danilo SEKULIĆ, Novica MAKSIMOVIĆ, Nemanja MILETIĆ, Nikoa TRUJIĆ (od 67.min. Uroš STAMENIĆ).

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar S. JOVANOVIĆ, Miloš PETROVIĆ (od 81.min. Vladimir ĐORĐEVIĆ), Radoš BULATOVIĆ, Nemanja LAKIĆ-PEŠIĆ, Darko BULATOVIĆ, Marko TOMIĆ, Petar KRSTIĆ, Saša MARJANOVIĆ, Marko MRKIĆ (od 72.min. Lazar MITROVIĆ), Andreja APOSTOLOVIĆ (od 72.min. Miodrag TODOROVIĆ), Aleksandar M. JOVANOVIĆ.

Crvena zvezda 1 : 1 Partizan
Čukarički 3 : 1 Borac
Vojvodina 4 : 0 Radnički
Voždovac 1 : 2 Radnik