Kadeti: Bodovi spretnijem domaćinu

Kadeti Radničkog i Hajduka iz Novog Sada odigrali su lepu i pre svega borbenu utakmicu, na “Čairu”, u kojoj su bodovi pripali spretnijem domaćinu. Svakom od timova je pripalo po jedno poluvreme, što se bolje igre tiče, a kadeti domaće ekipe su bili spretniji za jedan gol koji im je doneo sva tri boda.

Mladenović u 66. min. iznenadio Antunića

RADNIČKI NIŠ : HAJDUK NOVI SAD 1:0 (0:0)

STADIION “ČAIR” NIŠ
GLEDALACA oko 100
SUDIJE: glavni – Aleksandar MINIĆ (Knjaževac), pomoćnici – Milan MILUTINOVIĆ (Svrljig), Aleksandar JOVANOVIĆ (Sokobanja).
STRELAC: Branisalv MLADENOVIĆ u 66. minutu.
ŽUTI KARTONI: Bajić, Drča (HADUK NS).
CRVENI KARTON: Aleksa JOVANOVIĆ (RADNIČKI NIŠ).

RADNIČKI NIŠ: Mladen MITIĆ, Uroš STANOJEVIĆ, Aranđel RANGELOV (od 89.min. Đ.STOJANOVIĆ), Aleksandar JANAĆKOVIĆ (od 59.min. STEFANOVIĆ – od 90.min. TODOROVIĆ), Srđan MARINKOVIĆ (K), Vukota MIJATOVIĆ (od 62.min. L.STOJANOVIĆ), Dušan STANKOVIĆ, Aleksa JOVANOVIĆ, Ilija ŠUKOVIĆ (od 46.min. ĐORĐEVIĆ), Branislav MLADENOVIĆ (od 82.min. ANTIĆ), Petar ĆIRKOVIĆ.

OFK HAJDUK NOVI SAD: Marko ANTUNIĆ, Vladimir RASTOVIĆ, Dušan SLAVULJ, Nikola SUBAŠIĆ, Mihajlo IVANČEVIĆ, David BAJIĆ (od 84.min. VUJOVIĆ), Nemanja DRČA (od 89.min. JOVIN), Goran VLAUČIN, Dejan TUMBAS (K), Srđan KOČIĆ (od 84.min. BLAŽIĆ), Jug STANOJEV.

U veoma zanimljivoj i borbenoj utakmici, u kojoj je od početka bilo očigledno da će nijanse odlučiti pobednika, domaći fudbaleri su za tu nijansu bili bolji i spretniji, postigavši gol u 60. minutu, koji im je omogućio osvajanje sva tri boda.

U prvom poluvremenu su igrači Hajduka imali više loptu u nogama, bili opasniji, i preko brzonogog Stanojeva i odličnog tehničara Kočića, ugrožavali gol Radničkog. Najbliži postizanju gola gosti su bili u 14. minutu kada je Stanojev nanizao nekoliko igrača odbrane Radničkog, uposlio Tumbasa, a ovaj situaciju “jedan na jedan” sa golmanom Mitićem nije iskoristio, jer mu je golman odbranio udarac skrenuvši loptu u korner. U nastavku akcije, gostujući fudbaleri su iz gužve, koja se stvorila u šesnaestercu Radničkog, pogodili okvir gola pa je rezultat ostao nepromenjen.

U 18. minutu, igrač Radničkog, Ćirković, je nadmudrio svoje čuvare, pobegao po levoj strani i uputio centaršut pred gol Hajduka, a Šuković atraktivno pokušao da savlada golmana gostiju, petom, ali je čuvar mreže Novosađana bio oprezan.

Čuvar mreže Hajduka, Antunić, nije bio oprezan u 35. minutu, kada je predugo zadržavao loptu u svom naručju, više nego što pravila predviđaju, pa je sudija Minić opravdano dosudio slobodan udarac za domaćine. Domaćini nisu najbolje izveli slobodan udarac pa je šansa otišla u nepovrat.

Rezultat se do kraja poluvremena nije menjao, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu je ekipa Radničkog bila bolji takmac i stvorila nekolio prilika iz kojih se mogao postići pogodak. Strateg Radničkog, Aca Kuzmanović, povukao je Aleksu Jovanovića, koji je u prvom poluvremenu bio dosta bliži golu protivnika, bliže štoperima svog tima, i onemogućio u velikoj meri kombinovanje Hajdukovih igrača oko šesnaesterca Radničkog, što je bio čest slučaj u prvom poluvremenu.

U 66. minutu gol odluke. Nakon jednog dubinskog pasa, kada lopta nije otišla ka igraču kome je bila namenjena, gostujući igrači su je pustili ne bi li ona izašla u gol-aut. Tako nije mislio Stanković, igrač sa br. 7 u domaćoj ekipi, sustigao loptu i pre nego što je ona prešla gol-aut liniju, uputio povratnu loptu ka Mladenoviću, koji se nalazio u šesnaestercu gostiju, a ovaj spretno savladao iznenađenog golmana Antunića.

U 81. minutu, domaći fudbaler Aleksa Jovanović je grubo startovao na jednog igrača gostiju, a glavni sudija Minić, koji odlično vodio susret mu je pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Do kraja utakmice su kadeti Radničkog umešno čuvali stečenu prednost, a gostujući fudbaleri su više obraćali pažnju na sudijske odluke, nego na gol domaćina, pa se rezultat do kraja susreta nije menjao.

U sledećem 21. kolu Kadetske lige Srbije, naši omladinci gostuju kod kadeta Crvene Zvezde u Beogradu, a utakmica je prema rasporedu zakazana za 03.04.2016.

Jagodina 0 : 1 Partizan
Vojvodina 1 : 1 Zemun
Napredak 0 : 0 Rad
Radnički (N) 1 : 0 OFK Hajduk
Teleoptik 3 : 0 Crvena zvezda
Brodarac 5 : 0 Real Niš
OFK Beograd : Čukarički
Novi Pazar 0 : 2 Spartak