Omladinci Radničkog srušili bedem Čačana

Danas su omladinci Radničkog i Borca iz Čačka odigrali zaostalu utakmicu 18. kola Omladinske lige Srbije. Slavili su domaćini teže nego što se očekivalo jer su gosti iz Čačka, na ovoj utakmici, važili za autsajdera, barem po položaju timova na tabeli. Vodili su gosti na kraju prvog poluvremena, ali su u nastavku omladinci Radničkog načinili preokret i završili utakmicu rezultatom 2:1 u svoju korist.

Gol Lazara Mitrovića (28) u 66. min.

RADNIČKI NIŠ : BORAC ČAČAK 2:1 (0:1)

STADION “Čair”
GLEDALACA oko 150
SUDIJA: Miloje MILIĆEVIĆ (Prokuplje), Milan MILUTINOVIĆ (Svrljig) i Marko SAVIĆ (Blace)
ŽUTI KARTONI: Petković, Milenković, Stojanović (RADNIČKI NIŠ), Pantović, Milekić (BORAC ČAČAK).
STRELCI: Lazar MITROVIĆ u 66. min. i Nikola PETKOVIĆ u 80. min. (RADNIČKI NIŠ), Dušan VUJADINOVIĆ u 13. min.(BORAC ČAČAK).

RADNIČKI NIŠ: Nemanja ŽIVKOVIĆ, Miloš ĐORĐEVIĆ, Rastko STOJANOVIĆ, Nikola MITROVIĆ, Uroš MILENKOVIĆ, Mario STOJANOVIĆ, Aleksandar PEŠIĆ, Nikola PETKOVIĆ, Miroslav MARKOVIĆ, Petar KRSTIĆ, Lazar MITROVIĆ.

IGRALI SU JOŠ: Lazar NIKOLIĆ, Slavko ĐORĐEVIĆ, Aleksandar ARSIĆ, Igor KOSTADINOVIĆ, Uroš JOVANOVIĆ.

BORAC ČAČAK: Nenad JOVANOVIĆ, Nemanja ŽIVKOVIĆ, Uroš PANTOVIĆ, Igor VUKOMANOVIĆ, Milan MITROVIĆ, Nikola MILEKIĆ, Stefan FIĆOVIĆ, Marko MARKOVIĆ, Dušan KRIČKIĆ, Igor SAVIĆ, Dušan VUJADINOVIĆ.

Omladinci Radničkog i Borca, odigrali su danas utakmicu na “Čairu”, moglo bi se reći identičnu kao i prvotimci istoimenih kluba, na istom mestu, pre par meseci. Domaći fudbaleri su napadali, a gosti su se znalački branili i opasno ugrožavali gol domaćina brzim kontrama.

Igrao se 13. minut, kada su gosti presekli jedan napad domaćih, lopta je došla do Savića koji je prosledio do Vujadinovića, koji je sa distance oštro šutirao, i matirao golmana Živkovića. Poveli su omladinci Borca sa 1:0, a igrači Radničkog do kraja poluvremena nisu stvorili izgledniju priliku iz koje bi postigli gol. Rezultat iz 13. minuta je ujedno bio i rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu su domaći fudbaleri krenuli agresivnije ka golu Borca, i stvorili nekoliko prilika iz kojih su mogli postići gol. To se i dogodilo u 66. minutu, kada je iz jednog prekida upućena lopta u šesnaesterac gostiju, gde je najviši u skoku bio Lazar Mitrović i glavom uputio loptu u nebranjeni deo mreže golmana Jovanovića.

Nastavili su omladinci “Reala sa Nišave” sa atacima ka golu Čačana, ali nisu uspeli da iskoriste ni jednu od mnogobrojnih šansi. Ipak u 80. minutu, nakon dosuđenog faula za ekipu Radničkog, na oko 25 metara od gola Čačana, loptu je uzeo Petković, koji je danas bio jedan od najraspoloženijih za igru. Prelepim udarcem preko “živog zida” igrača u plavo-belim dresovima, savladao golmana gostiju i doneo radost i pobedu Radničkom, postavivši konačan rezultat utakmice 2:1 za domaće.

Ovom pobedom, omladinci Radničkog su skočili sa 11. na 8. mesto na tabeli, sakupivši ukupno 24 boda. Već narednog vikenda, omladinci imaju šansu da uvećaju bodovni saldo, jer na svom Čairu dočekuju imenjaka iz Kragujevca. Kragujevčani su poslednji na tabeli Omladinske lige Srbije, a jedinu pobedu koju imaju su ostvarili baš protiv Radničkog iz Niša, i to još avgusta prošle godine.

Jagodina 3 : 1 Vojvodina
Napredak 2 : 1 Partizan
Radnički (N) 2 : 1 Borac
Lokomotiva 1 : 2 Rad
Brodarac 1 : 0 Radnički 1923
OFK Beograd 4 : 1 Crvena zvezda
Novi Pazar 4 : 0 Moravac Orion
Mačva 3 : 2 Čukarički