Debakl Borca na "Otoci"

Uprkos velikoj podršci svojih navijača i najavama da u Sarajevo dolaze po tri boda, fudbaleri Borca obrukali su se protiv Olimpika i doživjeli ubjedljiv poraz na "Otoci" 0:3.

Detalj sa meča Olimpik - Borac 3:0 / foto: FK Olimpik Sarajevo

Milomir Odović debitovao je pobjedom na klupi Olimpika i očitao pravu lekciju kolegi na klupi crveno-plavih. Zbog važnosti susreta, nije bilo prevelike ljepote, obje ekipe trudile su se prije svega da odbrane svoj gol, a u napadu šta se učini.

Takva igra više je odgovarala domaćinu, koji je u 29. minutu poveo preko Veldina Muharemovića. Borac je odigrao dobro prvo poluvrijeme, Boris Raspudić imao je i odlično priliku, ali je na njegovu žalost odbrana Sarajlija uspjela da interveniše i otkloni opasnost.

Sve je bilo riješeno u 54. minutu, kada je Raspudić zaradio crveni karton. Sve nade gostiju da mogu do pozitivnog rezultata raspršio je "rezervista" Nemanja Anđušić već u 69. minutu, da bi konačnih 3:0 pet minuta prije kraja utakmice postavio Dejan Uzelac.

Borac je ostao na 19 bodova, odnosno čak osam od zone spasa, a u sljedećem kolu Banjalučani će ugostiti zvorničku Drinu u još jednom derbiju začelja.

OLIMPIK - BORAC 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Muharemović (29), 2:0 Anđušić (69), 3:0 Uzelac (85).
Stadion: "Otoka" u Sarajevu.