Dva boda iz Niša i drugo mesto na tabeli

U okviru 16.kola Druge lige Srbije, Dunav je gostovao u Nišu, ekipi Niš Fair Play, ostvarivši pobedu rezultatom 51:59 (16:18, 10:16, 11:13, 14:12). Iako je domaćin trenutno poslednji na tabeli, teško je bilo očekivati laku pobedu Dunava. Kao i u prvom delu sezone Nišlije su pružile snažan otpor. Alasi su konstantno bili u blagoj prednosti ali nikako nisu uspeli da prelome utakmicu. Najveća prednost iznosila je 13 poena (29:42) ali od tog momenta domaćin igra bolje i u 34.minutu uspeva da uhvati priključak (46:49).

Ipak, iskusnija i kvalitetnija ekipa Dunava, serijom 8-0 u poslednjih par minuta rešava pitanje pobednika. U pobedničkoj ekipi istakli su se Zorčić (8bl, 9sk), Miljković (13p) i Majstorović (13p, 4sk), dok su kod domaćih najbolji bili Cenić (13p) i Jovanović (12sk). Kompletnu statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
Posle odigranih utakmica 16.kola, Dunav je trenutno drugi na tabeli. Sledeće subote, od 19h, Alasi na svom parketu dočekuju ekipu Zlatibora iz Čajetine.

Pirot 59 : 54 Napredak
Sloboda 96 : 63 Beko
Vojvodina 98 : 95 Srem
Dynamic BG 118 : 90 Mladost
Zdravlje Leskovac 82 : 83 Proleter
Zlatibor 85 : 67 Plana
Niš 51 : 59 Dunav