Kraljevčani dočekali prvenac kraj Ibra

Derbi začelja i utakmica koja mnogo toga odlučuje oko direktnog ispadanja iz elite počela je odlično po domaće. Ribnica je od početka stekla lepu rezultatsku prednost, pa i pored dva pada u igri nije dozvolila Inđijcima da dođu do rezultatskog priključka. Na tehnički tajm aut u prvom setu "musketari" su otišli sa četiri poena prednosti 12-8, ubrzo je bilo i 14-8, ali je tada tim Vladimira Šarenca režirao prvi pokušaj preokreta, serija poena gostiju za 14-12, ali ne više od toga. Kada su domaći stigli do vođstva od 19-13 činilo se da je sve gotovo, ali je Elezović serijom odličnih servisa vratio rezultatsku neizvesnost 19-17. Ipak, Usiljanin je prekinuo taj niz gostiju i više nije bilo dileme, do kraja ovog dela 25-22 za Ribnicu. U igri domaćih korektor i najbolji poenter Stefan Okošanović bio je potpuno indisponiran, ali je sve nadomestio primač Ćosić za koga gosti nisu imali rešenja.

Na početku drugog seta bolja igra Sremaca. Pešut je bio odličan u napadu, Elezović vrlo dobro distribuirao lopte i na semaforu je stajalo 5-9. "Musketari" se vraćaju u život na servise kapitena Milovanovića 8-9, ali se na tehnički tajm aut otišlo sa vođstvom Inđije 9-12. Kada su gosti, posle petog bloka u meču Kovačevića, otišli na 11-15 strateg domaćih Boško Mačužić posegao je za prvim trenerskim predahom. To nije donelo boljitak u igri njegovog tima. Za Pešuta nije bilo rešenja, pravili su domaći i greške koje su Inđiji donele činilo se nedostižnu prednost. Ipak, Ribnica se nije poredavala, na servise Okošanovića stigli su domaći do 22-23. Gosti su do izjednačenja stigli uz dosta sreće, Pešut je pucao u aut, ali je Usiljaninu sviran pec za konačnih 23-25.

Ribnica je otresito počela treći set. Poveli su "musketari" 7-3, ali je Inđija strpljivo čekala da prođe "oluja" i da uzvrati. Ubrzo su dva velika semafora u novoj dvorani u Kraljevu pokazivala 9-9, ali su domaći na tehnički tajm aut otišli sa vođstvom od 12-10. Posle dobrih blokova i odbrana, ako i sigurnog napada Ćosića Ribnica je udvostručila prednost i to je bio znak da reaguje Šarenac sa tajm autom. Ništa nije vredelo, jer je serija Ribnice potrajala, pa je na 18-10 usledio novi predah od strane trenera gostiju. Raspucao se Okošanović, radio je blok Ribnice kao sat i posle dvadesetak minuta domaći su dobili set 25-16 i poveli sa 2-1 u meču.

Očekivano se izjednačeno igralo na početlku četvrtog seta. Gosti nisu želeli da potpišu predaju, a Ribnica je čekala momenat da zada završni udarac. Na tehničkom tajm autu bilo je 12-11 za domaće, ali samo minut kasnije i 14-11 za Ribnicu. Uspeli su domaći na servise kapitena Milovanovića da stignu i do 16-11, kada je Pešut prekinuo taj niz. Ribnica je na krilima tog vođstva išla ka konačnoj, prvoj domaćoj pobedi ove sezone. Morao je strateg domaćih da zatraži predah posle asa Micića kada se Inđija približila na 22-19. Ribnica je rutinski provela meč kraju za konačnih 25-19 i 3-1.

RIBNICA - INĐIJA 3 -1 (25-22, 23-25, 25-16, 25-19)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: Cvetković i Rogić (Beograd)

RIBNICA: Ilić 6 (2 bl, 1as, 3gr), Okošanović 17 (1 as, 1 bl, 4 gr), Adamović (libero), Ćosić 23 (3 bl, 1as, 3 sg), Vilimanović 4 (2 bl, 1 as, 4 sg), Milovanović 12 (5 bl, 3 as), Usiljanin 10 (4 sg), Pavlović. Nisu igrali: Kolarević, Seizović, Paunović, Marković Trener: B. Mačužić

INĐIJA: Lalić 7( 2 bl, 1 as, 6gr), Pešut 25 (2 as, 1 bl, 5gr), A. Grković 2 (4gr), Elezović 3 (2as), Micić 14 (1 bl, 6 gr) , Kovačević 8 (6bl), U. Grković (libero 1), Sretenović, Čolović, Andrić, Stević, Ćaćić (libero 2) Trener: Vladimir Šarenac

Novi Pazar 3 : 1 Radnički
Ribnica 3 : 1 Inđija
Niš 0 : 3 Vojvodina NS Seme
Partizan 3 : 0 Spartak
Crvena zvezda 3 : 0 Klek Srbijašume