Šampion napunio mrežu Valjevaca

U pretposlednjem kolu prvog dela prvenstva Prve lige Srbije, na oproštaju od svojih navijača, fudbaleri višestrukog šampiona drugi put u ovoj sezoni sa tucetom golova ispratili su goste. Posle pobede u susretu sa Kopernikusom iz Niša sa 12:0 na startu prvenstva, istim tezultatom poražena je i ekipa Fleš Bečeja iz Valjeva. Iako je nastupio bez prvotimaca Stojkovića, Matijevića i Stepića Ekonomac je prikazao brzu i efikasnu igru i nametnuo tempo, koji gosti sa „tankom klupom“ nisu mogli da isprate.

Pre početka susreta Ekonomac – Fleš Bečej, koji je pratio i Srđan Verbić, ministar prosvete u Vladi Srbije, priređena je mala svečanost. Predsednik Fudbalskog saveza grada Željko Todorović uručio je Ekonomcu plaketu ovog saveza, kao najuspešnijem klubu u Kragujevcu, povodom 15 godina rada i postojanja na fudbalskoj sceni Srbije. Plaketu je primio prof. dr Veroljub Dugalić, predsednik.

Ekonomac je višestruki šampion države i dvostruki osvajač Kupa Srbije, a učestvovao je i u Ligi šampiona Evrope u futsalu.

Od početka utakmice, kragujevački „studenti“ su se raspucali. Za devet minuta postigli šest pogodaka protiv nemoćnih Valjevaca i u nastavku bilo je samo pitanje sa koliko golova u svojoj mreži će gosti napustiti dvoranu „Jezero“.

Seriju pogodaka otvorio je Rnić u drugom, a Simić duplirao prednost u trećem minutu. Svoj prvi pogodak na utakmici postigao je mladi Aleksić u šestom, a drugim golom završio seriju Ekonomca od 12 pogodaka u 40. minutu.

Najzapaženiji igrač na utakmici, Radovanović, bio je efikasan i ostvario je het-trik. U osmom minutu savladao je golmana gostiju Tanaskovića, a samo minut kasnije njegov prezimenjak u dresu Ekonomca uvećao je prednost na 5:0. Neposredno pred odlazak na odmor Radovanović je postigao svoj drugi, a u 22. minutu i treći pogodak i povisio rezultat na 7:0.

Fudbaleri Ekonomca nisu smanjivali tempo igre ni u drugom poluvremenu i pored visokog vođstva. Pokazali su profesionalni odnos i nastavili da bombarduju gol Valjevaca. U 24. minutu Rakić je postigao osmi pogodak, a sa dva uzastopna gola u 27. i 34. minutu u listu strelaca se upisao i Predrag Jovanović.

Gosti nisu uspeli da postignu počasni pogodak, ali su u poslednjem minutu igre zatrsesli sopstvenu mrežu autogolom Pošarca.

U ostalim susretima 10. kola postignuti su sledeći rezultati: Kalča – Smederevo, Niš 92 – Mašinac 7:2, Novi Pazar – Kopernikus 4:2, Nova Pazova – Deus 3:3. Susret Vranje – FON odložen je za 5. decembar.

Sa 25 bodova Ekonomac je na drugom mestu, a 11. kolu gost je Smedereva, koje ima bod manje na trećem mestu, pa će to biti i derbi na završetku prvog dela ove sezone. U ostalim susretima sastaju se: FON – Niš 92, Fleš Bečej – Vranje, Mašinac – Nova Pazova, Deus – Novi Pazar, Kopernikus – Kalča.

EKONOMAC – FLEŠ BEČEJ 12:0 (6:0)

KRAGUJEVACDvorana: „Jezero“. Gledalaca: Oko 200. Sudije: Đorđe Petrović (Čačak) i Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac). Strelci: Rnić u 2, Simić u 3, Aleksić u 6. i 40, Radovanović u 8, 20. i 22, Tanasković u 9, Rakić u 24, P. Jovanović u 27. i 34. i Pošarac u 40. minutu (autogol). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8 (6+2), Fleš Bečej 3 (2+1). IGRAČ UTAKMICE: Marko Radovanović (Ekonomac).

EKONOOMAC: Đ. Jovanović, Aleksić, Rnić, P. Jovanović, Simić, Pavlović, Ramić, Tanasković, Rakić, Radovanović.

FLEŠ BEČEJ: Tanasković, Pošarac, Nikola M. Stepanović, Marković, Tojčić, Nikola A. Stepanović, Ralić, Novaković.